Jak wtopić dźwięk do pliku .ppt lub .pttx?

Witam!

Mam pewien problem a mianowicie czy da radę wtopić dźwięk do pliku prezentacji aby nie musiała ona korzystać z zewnętrznych plików muzycznych? W tej chwili muszę mieć osobny folder z dźwiękami a po przeniesieniu plików do tych samych lokalizacji (pulpit) na innym komputerze po prostu tego dźwięku nie ma.

Wtopić raczej nie wtopisz…

Jeśli jednak chodzi o:

Możesz wypalić cała prezentacje na płycie CD np.w Office 2007:

Publikuj/Spakuj na dysk CD

w Office 2003:

Plik/Spakuj na dysk CD…

Docelowo program sobie dołączy wszystkie zawarte utwory i powinno wtedy śmigać.

PS. Nie musisz wypalać na płycie, możesz także zapisać cały projekt do jakiegoś folderu wystarczy że będziesz postępował tak jak wyżej tylko dasz na końcu “Kopiuj do folderu” - tak jest w 2003 w wersji 2007 pewnie też jest taka opcja.

Nie masz dźwięków w prezentacji jak wywalisz folder z plikami dźwiękowymi na pulpit ponieważ ty masz ścieżkę dostępu do pulpitu:

C:\Documents and Settings\Twoja_nazwa\Pulpit a na drugim komputerze np.

C:\Documents and Settings\Użytkownik1\Pulpit i prezentacja na drugim komputerze nie widzi części Twoja_nazwa\Pulpit bo jej po prostu nie ma. Rozwiązaniem byłoby Tworzenie prezentacji bezpośrednio na C:\Prezentacja. Wtedy tylko przerzucasz swój folder na dysk C: na drugim komputerze i powinno działać. Jak zgrać muzykę do prezentacji? Chyba się nie da zapisać jej jako jednego pliku wykonywalnego z dźwiękami, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Jeśli nie jest dla Ciebie problemem rozmiar pliku z prezentacją, to przekonwertuj dźwięki na format .wav. Z tego co pamiętam, to nigdy nie musiałem dołączać plików z tym formatem podczas przenoszenia prezentacji na inny komputer - integrowały się z prezentacją.

Właśnie wpadłem na to że są inne nazwy użytkowników, ale działa sposób z plikami *.wav. Wielkie dzięki.