Jak wybrać edycję Visty podczas instalacji

Jak wybrać edycję Visty, którą chce się zainstalować? Mam oryginalną płytę z Windows Vista Business, a czytałem że podczas instalacji Windows Vista można wybrać jaką edycję chce się zainstalować - w związku z tym moje pytania brzmią: a) czy to legalne (bo jeśli nie, to nie bd sie bawił w pirata, brzydzi mnie piractwo wszelkiej maści), b) jak to zrobić, jeśli jest to legalne (zob. też pkt a).

Ja myślę, że nie masz płyty z Vistą Business, tylko z Vistą. Na Business możesz mieć co najwyżej klucz licencyjny :wink:

Na początku instalacji systemu wyskoczy Ci okienko, w którym będziesz mógł wybrać jaką wersję chcesz zainstalować, musisz tylko gdzieś odznaczyć opcję automatycznego doboru wersji do wprowadzonego CD-keya.

Wybór odpowiedniej wersji należy już do użytkownika i nie ma nic wspólnego z legalnością.

Po prostu jeśli zainstalujesz sobie nie taką wersję na jaką masz licencję, to jej nie aktywujesz… i kicha 8)

Pierwsze słyszę. Kilka razy instalowałem tę wersję i jakoś tam nic nie widziałem. Ktoś zapewne wprowadził cię w błąd. Z tego co widziałem to instalując np. Windows Server 2008 masz opcję wyboru spośród kilku jego wersji, Vista B takiej opcji nie posiada.

Alden , na oryginalnej,pudełkowej(nie rocovery)płycie Visty są wszystkie wersje począwszy od Basic na Ultimate kończąc,możesz zainstalować np Ultimate,przy instalacji kliknąć że aktywujesz później,i testować i wydłużać okres testowania nawet do 120 dni przez ten czas jest to w pełni funkcyjny system-i jest to w pełni legalne,nie wiem czy potem możesz testować znowu np Bussines -ale jak tak to też to jest legalne.z tym że aktywować możesz jedynie tą wersje na którą zakupiłeś klucz licencyjny,więc po takim teście trzeba reinstalować system,zainstalować ten na który masz licencje,

Na krążku jest wersja Ultimate,zaś klucz licencyjny decyduje do której wersji go okroić,jeśli wpiszesz klucz od Basic okroi ci do Basic,jeśli od Premium,okroi ci do Premium

Po prostu zostaw podczas instalacji pole gdzie się wpiszuje cd-key puste, wtedy przekieruje cię do wyboru wersji. Po instalacji masz 30 dni a potem musisz wrócić do tej edycji którą posiadasz albo ją zakupić…

Johny , popatrz

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … +w+kolorze

diodax , popatrz

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ … ni-75.html

A o to chodzi, ech… ja takiego wyboru nie miałem (nośnik z MSDNA :slight_smile: ), to w takim razie koryguję swój wcześniejszy post, sorki Alden :).

Ale jak wtedy wybrać edycję, którą chce się zainstalować? Bo jak w BIOSie przestawiłem kolejność bootowania (1st Boot priorityty i tam zamiast Hard Disc ustawiłem CD-ROM/DVD) i załadowała sie Vista to pojawiły się opcje “Zainstaluj teraz”, “Sprawdź zgodność w trybie online” i “O czym należy wiedzieć przed instalacją”.

Alden , popatrz tu

wchodzisz do zainstaluj teraz, w oknie którym trzeba podać klucz nie wpisuj nic i kliknij dalej, komunikat który wyskoczy zignoruj, w następnym oknie wybierz wersję visty którą chcesz zainstalować i klinij dalej, system się teraz zainstaluje.;…

no tak, tylko że to nielegalne… Aby Vista była legalna wystarczy wpisać klucz produktu, a dalej to instalator wybierze Czy Buisness czy Ultimate czy jaki tam inny… Instalowałem na wialu kompach i piraty i oryginały, więc znam się na RZECZY… !!

lukasz.124 , co jest nie legalne?coś słabo się znasz na RZECZY! !!

popatrz tu

no tak… ale po tym czasie trzeba nam formata, i tak w kółko, a przecież 120 dni to niecałe pół roku… Kto tak często przeinstalowuje OS`a??? A zresztą z tego co zrozumiałem, to koledze chodzi o to, aby wersja zainstalowanej Visty była zgodna ze zakupioną licencją… czyż nie???

lukasz.124 , koledze “mogło” o to chodzić,a co do twojego posta to dalej nie rozumiem co jest nielegalne?

do 120 dni jest to legalne bo po co microsoft by to dal uzytkownikom na dobrych programach nawet to pisze

Ja kiedyś próbowałem tego sposobu i jakoś u mnie nie chciał działać :frowning:

u mnie dzialal jak jeszcze sprawdzalem jakies 2 miechy temu i dziala caly czas moze zle cos wpisales