Jak wybrać kartę graficzną?

Witam!

Zamierzam wreszcie wymienić mojego GeForca 7300 GT na coś szybszego i tu mam do Was parę pytań.

Co proponujecie w granicach około 300-400zł? Lepiej brać kartę z pamięcią 512mb czy 1 gb (bo słyszałem, że niektóre pięćset dwunastki są lepsze od 1gb)?

I najważniejsze pytanie. Czy kupując kartę graficzną muszę patrzeć, czy ona pasuje do mojej płyty głównej, czy jakiekolwiek innego parametru komputera? Jeśli tak, to jak sprawdzić czy karta pasuje czy nie? Nie chcę, żeby wyszło, że zakupię kartę, a potem nie będę jej mógł podłączyć, bo coś nie będzie pasować :slight_smile: .

Nie jestem zapalonym graczem, jednak raz na jakiś czas zakupię jakąś grę. Chciałbym np. kupić NFS Shift, ale nie chodzi na mojej karcie graficznej, więc chcę kupić lepszą. Nie chcę bawić się w podkręcanie starej :smiley: .

To ile będzie pamięci to zależy od twojego budżetu. Aczkolwiek 1GB a 512 przy dzisiejszych grach nie zrobi wielkiej różnicy (omijając Crysis i GTA IV :P)

Tak musisz sprawdzić czy twoja płyta główna jest ze złączem PCI-E czy AGP i sprawdzić jaki silny masz zasilacz. Zalecany min. 500W dobrej firmy ( najlepiej napisz jaki masz :wink: )

Dodane 02.12.2009 (Śr) 18:37

Ahaa, istotny jest także procesor, bo jeżeli jest słaby to będzie ograniczał twoją grafikę :wink: Też podaj jaki masz :wink:

Procesor: Intel Core 2 Duo 1.86 GHz

Płyta ze złączem PCI Express.

Zasilacz: No więc zasilacz mam, uwaga: 380W (to wszystko było kupowanie 3 lata temu, wtedy to to było coś :slight_smile: ) .

Procesor w miarę dobry złącze też.

Za to zasilacz do wymiany… Procek taki sobie, po lekkim OC będzie znacznie lepiej :wink:

Pierw musisz zmienić zasilacz na taki np.

http://allegro.pl/item840576285_ocz_500 … 00sxs.html

I dopiero potem wymienisz sobie grafikę…

Jaka marka zasilacza?

Qbaas - Nie istotne, 380W to jest znacznie za mało na grafikę z wyższej półki…

Ok, to teraz kolejne pytanie laika :slight_smile: . Przy zamawianiu zasilacza też mam na coś patrzeć, czy każdy będzie pasował do mojego komputera, bez względu na jego parametry?

EDIT: Na jakie firmy zasilaczy patrzeć? Tzn. które są dobre?

Ile możesz przeznaczyć na zasilacz??

+/- 200-300zł