Jak wybrać program do otwarcia pliku?

(Błażej) #1

Zainstalowałem sobie OpenOffice 2.0 na windows 98se. Przed instalacją pliki tekstowe(WordPad i Notatnik) otwierały się właśnie tymi programami ,a po instalacji te pliki otwierają się w OpenOffice. Jak odznaczyć w OpenOffice żeby nie otwierał plików których nie chce, oraz jak zrobić żeby po kliknięciu na plik tekstowy PPM pokazywała mi się opcja "Otwórz za pomocą"?

(Wieliczka Marcin) #2

Nie mam OpenOffica lecz zabardzo nie wiem :stuck_out_tongue:

Ale klikając na plik który wcześniej otwierałeś WordPadem czy notatnikiem prawym przyciskiem później właściwości i tam masz otwieranie za pomocą i tam masz wybór programu :stuck_out_tongue: wybierając np WordPAda ustawi Ci się domyślnie otwieranie WordPAdem dla tego rodzaju pliku :stuck_out_tongue:

Trochę namieszałem ale może zrozumiesz :stuck_out_tongue:

Aaa ii jest jeszcze jedno pytanie :stuck_out_tongue: czy w Windzie 98se jest tak samo albo chociaż podobnie jak w XP :mrgreen: :lol: :stuck_out_tongue:

(Piotrek Płatek) #3

Pogrzeb w opcjach word pada i znajdź coś takiego jak skojarz z rozszerzeniami lub coś podobnego. Jesli nie ma czegoś takiego masz kojarzenie plików w totall comanderze

(Błażej) #4

Niestety nie. W win 98SE jest inaczej, nie można w ten sposób wybrać programu do otwierania danego pliku.

Niestety nie znalazłem, ale rozwiązałem problem grzebiąc w ustawieniach opcji plików

(Regieli) #5

Mozesz wejsc w Moj komputer, wybraz zakladke narzedzia, potem opcjje folderow... jak sie otworzy okineko to zybrac typy plikow... Pojawi sie lista rozszerzen plikow, wybierz te ktore sie interesuja i masz opcje OTWIERANIE ZA POMOCA i przycisk zmien... wybierz llokalizacje zainstalowanego programu i powinno dzialac.

(Gk88) #6

klikasz na plik prawym przyciskiem myszki trzymając SHIFT :slight_smile:

do menu kontekstowego doczarowywuje sie opcja "otwórz z..." - i to jest to :smiley: wybierz z listy odpowiedni program i gotowe (zaznacz opcje zeby otwieralo zawsze za pomocą tego programu)