Jak wybrać program do otwarcia pliku?

Zainstalowałem sobie OpenOffice 2.0 na windows 98se. Przed instalacją pliki tekstowe(WordPad i Notatnik) otwierały się właśnie tymi programami ,a po instalacji te pliki otwierają się w OpenOffice. Jak odznaczyć w OpenOffice żeby nie otwierał plików których nie chce, oraz jak zrobić żeby po kliknięciu na plik tekstowy PPM pokazywała mi się opcja “Otwórz za pomocą”?

Nie mam OpenOffica lecz zabardzo nie wiem :stuck_out_tongue:

Ale klikając na plik który wcześniej otwierałeś WordPadem czy notatnikiem prawym przyciskiem później właściwości i tam masz otwieranie za pomocą i tam masz wybór programu :stuck_out_tongue: wybierając np WordPAda ustawi Ci się domyślnie otwieranie WordPAdem dla tego rodzaju pliku :stuck_out_tongue:

Trochę namieszałem ale może zrozumiesz :stuck_out_tongue:

Aaa ii jest jeszcze jedno pytanie :stuck_out_tongue: czy w Windzie 98se jest tak samo albo chociaż podobnie jak w XP :mrgreen: :lol: :stuck_out_tongue:

Pogrzeb w opcjach word pada i znajdź coś takiego jak skojarz z rozszerzeniami lub coś podobnego. Jesli nie ma czegoś takiego masz kojarzenie plików w totall comanderze

Niestety nie. W win 98SE jest inaczej, nie można w ten sposób wybrać programu do otwierania danego pliku.

Niestety nie znalazłem, ale rozwiązałem problem grzebiąc w ustawieniach opcji plików

Mozesz wejsc w Moj komputer, wybraz zakladke narzedzia, potem opcjje folderow… jak sie otworzy okineko to zybrac typy plikow… Pojawi sie lista rozszerzen plikow, wybierz te ktore sie interesuja i masz opcje OTWIERANIE ZA POMOCA i przycisk zmien… wybierz llokalizacje zainstalowanego programu i powinno dzialac.

klikasz na plik prawym przyciskiem myszki trzymając SHIFT :slight_smile:

do menu kontekstowego doczarowywuje sie opcja “otwórz z…” - i to jest to :smiley: wybierz z listy odpowiedni program i gotowe (zaznacz opcje zeby otwieralo zawsze za pomocą tego programu)