Jak wyciągnąc ISO z recovery?

Witam, mam laptopa acer i nie mogę uruchomić przywracania systemu z partycji recovery - skrót klawiszowy nie działa. Zaraz po kupnie nie chciałem instalować oryginalnej Visty, tylko zainstalowałem XP. Teraz chce przywrócić oryginalny system.

Próbowałem użyć do tego Linuksa (kopiowanie jakiegoś boota - wszystko było jak w instrukcji, którą znalazłem, ale system nie ruszył), próbowałem ruszyć go bezpośrednio z pliku, próbowałem odkryć tą partycje i inne. Nie wiem czy nie uszkodziłem tego systemu przez przypadek - nie naruszyłem plików. Jedno wiem na pewno - zniknęła litera tej partycji była F: teraz jest tylko sama etykieta bez litery.

W związku z tym chciałbym zasięgnąć tu informacji, czy da się coś z tą partycją zrobić - nadać jej literę i wgrać poprawnie ten boot np. z Linuksa. Próbowałem programem do przebudowy i odzyskiwania partycji, jednak nie przyniosło to rezultatu.

Ostatnie pytanie, czy z tej partycji da się wyciągnąć recovery cd? Próbowałem to zrobić przez Linuksa - przekopiować z tej partycji ISO na inny widziany w Windowsie i wypalić na DVD. Linuks nie mógł skopiować pliku zarówno graficznie jak i z konsoli. Czy da się jakoś odzyskać ten obraz i wypalić na płytę? Próbowałem także easyrecovery professional.6.03.pl, ale on przecież odzyskuje pliki i segreguje je po rozszerzeniach, więc całego ISO musiałbym jakoś składać do kupy (chyba, ze się mylę?)

Z góry dziękuję.

viewtopic.php?f=13&t=275207&hilit=+recovery

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Dziękuję za ten link, ale wcześniej działałem już w oparciu o niego:(

Jest szansa wyciągnąć obraz recovery cd z tej partycji? Z poziomu Linuksa w miejscu “media/sdi1/2d2/image” jest chyba obraz płyty - image ma 4,3 giga. Niestety nie mogę tego przekopiować na inny dysk i wypalić…