Jak wydłużyć żywotność baterii na tablecie?


(Postekbartek) #1

Jak w temacie. Tablet zastępuje mi komputer. Gdy jest on non stop podłączony do sieci komórkowej, bateria trzyma 6-7 godzin.


(Msprungk) #2

Pytanie jak u ciebie z zasięgiem sieci. Jeżeli jesteś na skraju a masz ustawione lte/3G to tablet ci się cały czas przełącza pomiędzy zakresami. W takim przypadku trżeba ustawić w opcjach sieć 3G na sżtywno co pozwoli na wydłużenie pracy baterii, ale tez bez jakiegoś sżalenstwa. Niestety transmisja danych mocno obciąża baterie. To nie wifi


(Kpc21) #3

Zmniejsz jasność wyświetlacza.


(scripter1) #4

Jak chcesz wydłużyć czas pracy na baterii to powyłączaj wszystko co nie jest niezbędne.

Wyłączaj WiFi i Bluetooth gdy nie jest w danej chwili potrzebne .

Powyłączaj wszystkie widgety które nie są ci niezbędne, one obciążają niepotrzebnie procesor który ciągnie więcej prądu niż gdy nie jest obciążony.

Podobnie wszelkie “wodotryski” typu animowane tapety czy inne aplikacje ciągle pracujące w tle niepotrzebnie obciążają procesor i zużywają prąd.

Należy też pamiętać że wiele aplikacji na androida oraz widgetów często komunikuje się z siecią celem np. sprawdzenia czy nie dostałeś nowego maila lub nowej wiadomości an FB lub ściąga jakieś powiadomienia/reklamy używając transmisji danych co jak już zauważył kolega wyżej też wysysa prąd z baterii.

Dodatkowo możesz zmniejszyć jasność podświetlania i ustawić krótszy czas bezczynności przed wygaszeniem ekranu.

Poza tym jak jesteś daleko od nadajnika i masz słaby zasięg to też telefon ciągnie więcej prądu aby utrzymać łączność z siecią, akurat na to nie masz wpływu ale warto to wiedzieć.