Jak wydusić łącze?

(system) #1

Witam.

Mam internet i jak się z nim połączę, to wchodzę w menedżera zadań Windows, następnie w sieć i tam mam szybkość łącza mam 236 kb/s, a wykorzystanie sieci w granicach 10%... Przy ściąganiu pliku moje łącze potrafi się wyciągnąć do 40%, a przy grze tylko do 2%! No i co mam zrobić? Jak wydusić moje łącze żeby dawało dla gry, tyle co daje dla ściąganego pliku? Próbowałem też ustawić priorytet dla gry, ustawiłem czasu rzeczywistego i to mi wcale nie pomogło... Więc w czym tkwi mój problem?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Klamot

(Airborn) #2

Prawdopodobnie w niczym, prawdopodobnie nie ma w ogóle tego problemu :wink: Gra bierze taki procent łącza jaki jest jej potrzebny.

(system) #3

No tak, ale zapomniałem napisać, że w grze przy 2% łącza 236 kb/s to jest ping 800 ms :smiley:

I pomyślałem, że jak wyduszę 40%, to nie będzie się tak zawieszała gra i o to mi chodzi... Skoro przy ściąganiu może, to dlaczego przy grze nie?

(Airborn) #4

Ping to zupełnie inna sprawa, zależna w dużej mierze nie tyle od transferu co od obciążenia sieci (ilości krążących w niej informacji) - wynikająca z fizycznych opóźnień w sieci (odległość, buforowanie pakietów). Poprawę możesz uzyskać grając na serwerach znajdujących się bliżej Ciebie, grając w godzinach małego ruchu w sieci, czy zmieniając dostawcę.

(system) #5

Skąd mam w takim razie wiedzieć, który dostawca zapewni mi najmniejszy ping?