Jak wyglądają te konfigi i co warto wymienić?

Powiedzcie proszę jak wyglądają te konfigi na dzisiejsze czasy.

Na pierwszym pececie rwie się nawet Far Cry 2 i Crysis (na średnich około 15 fps), natomiast notebook strasznie się grzeje już po 30 minutach gry.

Trzeci komp nawet się spisuje.

Ale powiedzcie jak według was to wygląda, bo ja nie jestem zadowolony z ich osiągów.

PECET 1

GPU : ATI Sapphire Radeon X1950GT (256 MB)

CPU : Intel Pentium D 805 (2.66 GHz)

RAM: 2 x 1 GB (DDR [1] , 400 MHZ)

HDD: 180 GB (SAMSUNG SP2014N)

MOBO : VIA P4M800CE-8237

Napęd: DVD writemaster

OS : Windows XP Home SP.3 32-bit

ZAKUPIŁEM POCZĄTKIEM 2007 R.

LAPTOP

HP PAVILION DV-5 …

GPU: Nvidia GeForce 9600 GT (512 MB)

CPU: Intel Core 2 Duo T5800 ( 2.00 GHz )

RAM :2 x 2 GB; 1 x 1 GB (800 MHZ , DDR 2)

HDD : 250 GB (HIATHI - CHYBA CHIŃSKI ;’)

MOBO : ?? Quanta ??

Napęd: Blu - Ray Combo

OS: Windows Vista Home Premium 32-bit

ZAKUPIŁEM GDZIEŚ KOŃCEM 2008 R.

PECET 2

GPU: MSI 9800 (512 mb)

CPU: AMD Athlon X3 (2.9 Mhz)

RAM: 2 x 2GB (1503 MHZ , DDR3)

HDD: 500 GB (caviar)

MOBO: ASUS (nie pamiętam jaki)

OS: Windows 7 Home Premium 64-bit

ZAKUPIONY W POŁOWIE 2009 R.

Hitachi, a nie hiathi. Japońska firma, która pewnie i tak produkuje w Chinach :smiley: Nie gram w gry więc nie wiem, ale 9600GT to nie jest demon wydajności. Pentiumy D też chyba do takich nie należały.

hmm… Zastanawiam się co może spowalniać pierwszego peceta w gierkach. Może to kwestia małej częstotliwości pracy kości ram’u i szyny procka, może karta od grafy za słaba ? Kurde, nie wiem co pasuje wymienić(może od razu całego kompa?). A co do drugiego peceta to chyba trzeba ram’u dokupić bo za mało jest. Naprawde nie wiem od czego zacząć.

:slight_smile: pierwszy zestaw stanowczo jest za słaby na takie gry jak crysis, ten potrzebuje minimum core2duo i 2 razy mocniejszej grafiki niżeli ty masz poprostu gra ma za duże wymagania jak na twój sprzęt, RAM zresztą też gdy by był przynajmniej na ddr2 było by o lepiej

laptop nie jest zwyczajnie przystosowany do gier i to normalne że sie grzeje bo karta graficzna tym bardziej taka jak twoja wydziela bardzo dużą ilość ciepła podczas pełnej pracy

Więc od czego proponujesz zacząć, jeżeli w ogóle warto.

Wymiana jakiego elementu przyniesie największy zysk wydajności w gierkach ?