Jak wyjąc grafe 8600gt?

Posiadam karte grafiki Gainward NV 8600GT i chciałbym ją wyjąć, bo coś mi brzęczy w niej. Moja mobo to Gigabyte GA-945GCM-S2L. Wiem, że niektóre płyty mają “zatrzaski”, ale moja ma chyba od dołu i niewiem jak tam się dostać. Bardzo proszę o pomoc.

Na końcu złącza PCI będzie taki ,cycek’’ jeśli się nie mylę i musisz go podnieść do góry i jednocześnie wyjąć kartę, jeśli nie, będzie uchwyt i przesuń go w prawo i wyciągnij kartę.

Tylko niemoge tam się dostać, bo jest za mało miejsca.

dsc01041ri5.th.jpg

O jej to weź śrubokręt ;f, lub wykręć mobo z obudowy i wtedy powinno się dać.

Dotknij kaloryfera lub innej uziemionej rzeczy, aby pozbyć się ładunku elektrostatycznego. Potem przy odłączonym od sieci komputerze, spróbuj od góry (lub dołu) namacać “dzyndzel” i go wypchnij, jednocześnie wyjmując kartę. Gdzie on jest, zobaczysz na tym zdjęciu: http://www.gigabyte.com.tw/FileList/Ima … 2l_big.jpg (tutaj biały, na końcu gniazda).

Dobra wyjełem grafe i okazało się że to warczy wiatrak. Wydaje misię że to jego łożyska warczą. Karta ma 3 tyg. Można ją jakoś uciszyć??

Nic nie zrobisz, one maja to do siebie ale chyba nie jest to az tak mocne. Kiedy niegrasz mozesz uzyc jakiegos programu do zmiany predkosci wiatraka (jak grasz KONIECZNIE ustaw obroty na najszybsze)

jeśli ma 3 tyg. to nie kombinuj tylko oddaj na gwarancję

chyba, że interesuje Cię wymiana chłodzenia

Chyba w SpeedFan’ie można obroty zmieniać jeśli dobrze wiem :slight_smile:

Jak naprawdę ta karta jest taka głośna to oddaj ją na gwarancji i nie baw się w zmianę chłodzenia bo potem w sklepie nie przyjmą z powodu modyfikacji i stracisz zupełnie gwarancję(Jak się uprą to mogą tak zrobić). Po prostu idź rzuć na ladę i niech wymieniają .

Próbowałem zminiejszyć obroty i nic to nie dało.

Oddaj, niech serwis się tym zajmie.