Jak wykonać boot z pendrive

Witam. Mam problem. Otóż gdy próbuję cokolwiek boot’nąć z napędu CD/DVD to dochodzi do pewnego momentu a potem albo się zawiesza albo się restartuje. Myślałem że pomoże tutaj boot z innego źródła (lecz jedyne jakich mógłbym użyć to albo Pendrive, albo karta pamięci.) Wiem jak to było by można zrobić przez bios jednak mój laptop posiada tylko opcję HDD, floppy, CD/DVD i Lan. Oczywiście nie posiadam wejścia na dyskietki. Czy ktoś mi może w takiej sprawie pomóc. Podałbym chociaż nazwę biosu ale nie wiem czy jest dobra. Insyde Software MobilePRO Ver. 1.01. Zaś w książeczce jest napisane tylko One 512KB Flash ROM Phoenix BIOS.

A jaki to laptop? Takie zawieszenia lub resety podczas instalacji np. systemu często są spowodowane uszkodzoną pamięcią lub BIOSem. Pierwsze co to przetestuj pamięć np. Memtest86. Można ten programik zgrać na płytę (i na dyskietkę także, lecz w Twoim przypadku chyba to nie potrzebne).

Laptop Clevo M450c. Niedawno zakupiłem nową pamięć, gdyż ostatnia była popsuta. Mi się wydaje że problem tkwi w biosie lub w napędzie. Np. przy instalacji Win XP (próbowałem już SP2 i SP3) następuje reset dokładnie przed tym: 01.jpg

Bootowanie z USB jest możliwe jak jest dostępna taka opcja w mobo, a u Ciebie jak widzę się nie da. Przetestuj pamiątki programem Memtest86

a może jakbym nagrał windowsa na normalnym komputerze na tym dysku jaki jest w laptopie?? ale do tego chyba trzeba specjalnej przejściówki??

Nie wiem czy test się zakończył ale wstawiam zdjęcie: (kliknijcie PPM i pokaż obraz)

21911320080717010.jpg

76241020080717011.jpg

Napęd raczej będzie dobry. Spróbuj wejść do BIOSu i ustawić stadartowe (minimalne) ustawienia, zalecane przed producenta komputera (lub płyty głównej). Miałem do czynienia z podobnymi przypadkami kilka razy i za każdym razem problem był z pamięcią (uszkodzona) lub uszkodzony BIOS. W przypadku BIOSu łatwo to naprawić. Po prostu aktualizujesz BIOS (najlepej na nowszą wersję). Na stronie producenta niestety nie widzę żadnej wersji BIOSu do tego modelu. Są tylko sterowniki. Dziwne. Ściągnąłem instrukcję obsługi do tego modelu. Szczerze mówiąc jest daremna. Żadnych konkretów.

Możesz tak zrobić, ale wtedy laptop Ci się nie uruchomi (oczywiście jak już podłączysz dysk), bo nie będzie sterów m.in do CPU, Mobo itd…, czyli mówiąc jednym zdaniem system jest mocno przywiązany do komponentów kompa i Ci się w ten sposób nie uruchomi.

dodałem zdjęcia. trochę słabe bo z telefonu.

ale czy mogę normalnie podłączyć dysk z laptopa do komputera bo nie chcę niczego ryzykować??

Popatrz na te zdjęcia, a dokładnie co windieje pod Errors. Jeden błąd może powodować już problemy, a 2444 to już poważny problem. Z tą pamięcią jest źle.

Banalnie prosty sposób bootowania pendriva -> michalina-olszańska.pl