Jak wykonać format?

Jak wyżej, jak wykonać format zachowując te konkretne pliki, które chcę zachować, bez płytki z Windowsem?

Nie ma opcji bez płyty z Windowsem chyba, że masz partycję recovery. Pliki kopiujesz na drugą partycję lub na pena.

A znajomy informatyk mi robił formata, nie ma szans? Jakoś z neta pobrać czy coś?

Idzie pobrać. Jaki system masz oryginalnie zainstalowany na komputerze? Tak z ciekawości ten znajomy robił Ci format bez płyty z Windowsem :smiley:

Windows 7. To mów co mam robić krok po kroku, jak się tego [CIACH] formata robi, bo nie mam już siły do tego komputera, któremu nikt i nic nie umie pomóc.

Przestrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum.

Jak będziesz tak pięknie pisać na pewno Ci nikt nie pomoże. Jest wiele poradników w necie jak zainstalować W7.

Nie chciałem nikogo urazić, ale potrzebuje indywidualnego wytłumaczenia co i jak, bo trudny ze mnie człek :slight_smile:

Zadawaj konkretne pytania.

Od czego mam zacząć, jeśli chcę zrobić format, bo nikt nie potrafił mi tu pomóc (więc liczę, że to pomoże), a nie mam płytki z windą?

Cześć,

Bez płyty z systemem nic nie zrobisz, chyba, że na dysku masz partycję recovery. Wówczas możesz z niej przywrócić system do stanu fabrycznego.

Zacznij od pobrania obrazu z Windowsem lub pożycz od kogoś płytę z systemem.

Skąd pobrać ten obraz, żeby nie był jakiś nawirusowane, najchętniej w torrencie.

Cześć,

Ze sklepowej półki :wink:

Nie wydaje Ci się, że powinieneś podać:

  • jaki Windows (wersja programu, języka itd.),

  • jaki komputer (laptop, desktop)

  • dodatkowe informacje (czy chcesz zachować dane i jakie dane, ile masz partycki (literek dysków) itd.)

To nie ma opcji pobrania go legalnie jak to MrFreeze pisał?

 

EDIT: Komp stacjonarny, Win 7 32, po polsku. Dodatkowe info wyżej. Chcę zachować wybrane rzeczy. Dwie partycje. Z danych to pliki z pulpitu, moje dokumenty, i najlepiej cały dysk D.

Musisz mieć:

  • klucz produktu, który został zakupiony wcześniej,

  • wersję Windowsa (Windows 7 32 bit i odpowiednie wydanie - Home, lub Professional itp.),

  • ‘wybrane rzeczy’ na wypadek skopiować na zewnętrzny nośnik (pendrive, dysk USB, do sąsiadki, kolegi).

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainstalowac-Windows-7.-Instruktaz-krok-po-kroku,t,1050.html

Jest ze strony MS po wcześniejszym założeniu konta ale szczerze nie wiem czy to działa nigdy nie sprawdzałem.

 

http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/hh442898.aspx#searchTerm=&ProductFamilyId=350&Languages=pl&FileExtensions=.iso&PageSize=10&PageIndex=1&FileId=0

Muszę zasubskrybować, a to jest chyba płatne.