Jak wykonać Recovery

Jestem laikiem w tym temacie.Zawsze miałem komputer wraz z systemem na płycie.

Obecnie kupiłem córce Laptopa wraz z systemem i znając jej “zacięcie” to będzie niezbędny format dysku w niedalekiej przyszłości,chciałbym się zabezpieczyć na taki wypadek,ale nie wiem jak to zrobić.Komputera używa ona już od jakiegoś czasu i prawdopodobnie jest tam już mnóstwo śmieci.

Marka sprzętu bo każdy z nich ma inny program do tego…a jeśli jest to samsung ogladnij to

Dla dzieci najlepiej robić kopie z czystego systemu, bo i tak żadnych wartościowych danych tam nie ma. Załatw sobie jakiś program do wykonywania kopii dysku (całego dysku a nie tylko danych na nim - jest różnica). Kopie trzymasz na płytach lub jakimś dysku zewnętrznym i jak system padnie to 40 minut i staje na nogi. Odzyskiwanie robisz z Recovery Disk i pozamiatane. Nie wiem czy do końca o to Tobie chodzi.

Pozdrawiam. :smiley:

ad. 1-szej odpowiedzi-Laptop to HP

ad. 2-giej odpowiedzi- proszę o nazwę tych programów-chodzi oczywiście o jakiś łatwych i możliwe w polskiej wersji językowej

Pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedz

Laptop został zakupiony wraz z systemem? Jeśli tak to na dysku zapewne ukryta jest partycja recovery z której można przywrócić system.

I nie chce być złośliwy, ale polecam przejrzeć instrukcję od laptopa ewentualnie poszukać na stronie producenta czyli HP informacji odnośnie recovery.

Nie napisałeś dokładnie co to za model więc więcej informacji trudno udzielić.

Pozdrawiam

Klik

Dziękuję za “złośliwość”-jest partycja z recovery.

=D>