Jak wyłączyć alert zabezpieczeń?

Zaczął mi się teraz po zainstalowaniu dodatku Service Pack 3 wyświetlać w dolnym rogu koło zegara alert zabezpieczeń przy każdym uruchomieniu komputera. Mam już zainstalowany programy antywirusowy avire antivirus.

Czy ktoś może wie gdzie można taki alert zabezpieczeń wyłączyć całkiem ? żeby ta ikonka i ten dymek mi się już więcej nie pojawiał :frowning:

alert.PNG

Start -> Panel sterowania -> Centrum zabezpieczeń

“Zmień sposób informowania mnie przez Centrum zabezpieczeń”. Klikasz i odznaczasz sobie co chcesz.

Zrobiłem tak jak mówisz i powyłanczałem sobie to w centrum zabezpieczeń:

zapora.png

Jednak nic to nie daje ponieważ dalej mi się w dymku koło zegara wyświetla ta ikonka z tymi napisami:

okno.PNG

Jak to powyłanczać żeby te ikonki się nie włanczały mi wogóle nigdy nawet przy starcie windowsa ? Jak to wyłączyć ?

I dlaczego w tym dymku pisze mi że komputer może być zagrożony skoro mam na komputerze zainstalowany program antywirusowy Avira Free Antivirus i jest aktywny ten program ?

Kliknij prawym na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Usługi -> Centrum Zabezpieczeń

Kliknij prawym na Centrum Zabezpieczeń -> Właściwości -> Tryb Uruchomienia -> Wyłączony -> OK

W oknie http://www.northangel.is.net.pl/zapora.png z lewej strony wybierz Zmień sposób informowania mnie przez Centrum Zabezpieczeń i poodznaczaj i dymki nie będą pojawiać się.

Gdyby interesowało Cię też wyłączenie innych komunikatów w Windows XP - zobacz: wylaczanie-komunikatow-windows-tutorial-t78171.html (jeżeli czegoś nie widzisz, bo czcionka jest za mała, to skopiuj tekst ze strony, otwórz Notatnik i wklej tekst). Jeżeli system działa wolno, zainteresuj się optymalizacją Windows XP: http://www.fixitpc.pl/topic/46-optymali … indows-xp/ optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html http://www.fixitpc.pl/topic/43-optymali … indows-xp/ Zanim zaczniesz cokolwiek robić, możesz utworzyć punkt przywracania systemu (Start - wszystkie programy - akcesoria - narzędzia systemowe - przywracanie systemu).

Poza tematem - gdy wszystko działa jak trzeba polecam wykonywać kopie zapasowe. Stary żart mówi, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych, którzy dopiero będą je robić. :wink: Do wyboru metoda windowsowa Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP albo narzędzia firm trzecich, np. Paragon Backup & Recovery 2012 Free. Opis działania: kopia-zapasowa-systemu-dysku-mozliwe-t495321.html

Bo masz wyłączoną zaporę i aktualizacje automatyczne.

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam!

Wole tutaj z tym nie kombinować ponieważ moge coś powyłanczać co wcale komputera mi nie przyspieszy ani nie usprawni a naprzykład przestanie działać. Wole nie ryzykować. Aczkolwiek przydałoby mi się coś co by sprawiło, żeby windows xp szybciej mi się uruchamiał i po uruchomieniu żebym tak długo nie czekał na uruchomienie jakiegos programu albo strony www. No ale to nie wiem czy tak sie da.

Bo usuniecie logo windows xp wyswietlajace sie podczas uruchamiania windowsa wcale nie przyspiesza tego procesu.