Jak wyłączyć autoinstalację urządzenia "Mysz zgodna z PS/2"?

Witam!

 

Mój problem polega na automatycznym instalowaniu urządzenia “Mysz zgodna z PS/2”.

W moim przypadku chodzi tu o touchpad w laptopie. Nie chcę z niego korzystać. Denerwuje mnie z tego względu że czasem zdarza się niekontrolowane, niechciane wciśnięcie któregoś z przycisków touchpada lub nawet niechcący dotknę touchpada co również jest wykrywane jako wciśnięcie lewego przycisku myszy. W moim przypadku jest to czasami tragiczne w skutkach, zwłaszcza w grach 3d, gdzie lewy przycisk myszy powoduje niekontrolowany wystrzał na przykład (z moim szczęściem w “swoich”)  :mrgreen:   Ręczne odinstalowanie urządzenia poprzez menedżer urządzeń działa tylko do momentu ponownego uruchomienia komputera. Tzn. Po wybraniu opcji odinstaluj Windows prosi o ponowne uruchomienie systemu celem dokończenia odinstalowania urządzenia. Faktycznie. Po ponownym uruchomieniu touchpad już nie działa. Jednak już po kolejnym “reboot” touchpad znowu jest zainstalowany i widnieje na liście zainstalowanych urządzeń w menedżerze urządzeń bez żadnego poinformowania mnie o tym. Tak więc co 2 ponowne uruchomienia komputera muszę powtarzać wszystko na nowo… 

Dodam jeszcze że odinstalowałem już sterowniki od touchpada “Synaptics”

 

Windows 7 Home Premium 64 bit.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Było trzeba nie odinstalowywać i w panelu kontrolnym po prostu wyłączyć gładzik

Sprawdź jak gładzić zareaguje jeśli go wyłączysz, ale w men. urządzeń (wyłącz, a nie odinstaluj)

Nie da się wyłączyć urządzenia w menedżerze urządzeń ?

 

 

Rzeczywiście.

Kiedy urządzenie “Mysz zgodna z PS/2” było zainstalowane i touchpad funkcjonował, opcja “wyłącz” byłą niedostępna (zgaszona).

Jednak po wybraniu opcji odinstaluj i ponownym uruchomieniu komputera co powodowało wyłączenie touchpada w menadżerze urządzeń przy urządzeniu “Mysz zgodna z PS/2” pojawił się wykrzyknik i jakimś dziwnym trafem opcja “wyłącz” pojawiła się!  :-D 

I touchpad już nie włącza się! Nawet po kolejnych rebootach. Nie pomyślałem i nie sprawdziłem tego wcześniej  :? 

Problem uważam za rozwiązany :slight_smile: