Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje Skype na Win7?

Wystarczy wtedy zastosować tylko pierwszą linię i uruchomić Skype :wink:

1 polubienie

@iJuliusz - ponieważ pojawiła się nowa aktualizacja Skype i sposób z zablokowaniem pliku Skype-Setup.exe w Comodo nie zadziałał, to postanowiłam wypróbować Twój sposób z CMD. Niestety, chyba coś jest nie tak:
:frowning:
Nadal nie wytłumaczyłeś, co te komendy właściwie miały robić. Pierwsza chyba miała kasować ten plik, ale to przecież mogę zrobić sama.
Comodo blokuje tylko samą aktualizację, natomiast nie blokuje pobierania pliku Skype-Setup.exe na dysk. Nie da się włączyć Skype bez zainstalowania aktualizacji jeśli ten plik jest na dysku.
Pozostała mi już chyba tylko reinstalacja Skype, ale jakoś nie jestem przekonana, że to cokolwiek zmieni i nagle cudownie pojawi się u mnie ta usługa, bo to nie żadna usługa pobiera ten plik, tylko sam Skype. Plik nie pobiera się podczas startu systemu, tylko przy uruchomieniu Skype. Jak go usunę, to przy następnym uruchomieniu znów się pobierze i tak do skutku, czyli do zainstalowania aktualizacji.
Może da się zablokować w Comodo zapis tego pliku na dysku? Tylko nie wiem, jak to zrobić…

Zrób atrapę po przez FRST: Fixlist.txt (86 bajtów)

CreateDummy:

Tworzy atrapę w postaci zablokowanego folderu, by zapobiec odtwarzaniu szkodliwego pliku/folderu. Folder-atrapa powinien zostać usunięty po kompletnym zneutralizowaniu malware. Składnia polecenia:

CreateDummy: ścieżka

Przykład:

CreateDummy: C:\Users\X\AppData\Roaming\Microsoft\Skype for Desktop\Skype-Setup.exe

Nie można używać ścieżek środowiskowych w poleceniu, bo stworzą folder z atrapą obok FRST.


Atrapę można usunąć podając w pliku fixlist.txt sam adres do niej: Fixlist.txt (73 bajty)

C:\Users\X\AppData\Roaming\Microsoft\Skype for Desktop\Skype-Setup.exe

  1. Kasuje plik
  2. Blokuje jego utworzenie przy pomocy folderu (tak zwana atrapa)

Pewnie tak, ale trzeba by nanalizować ruch i zrobić regułę blokującą sprawdzanie aktualizacji / pobieranie pliku.

2 polubienia

Wydaje się działać. Dziękuję :slight_smile:

Od zawsze miałem podobny cyrk, ale przechytrzyłem Skype! Może mi się spokojnie aktualizować, niczego to u mnie nie zmienia. Nie wiem, jak na innych systemach (mam Win7,64b), u mnie jest na razie spoko. Po prostu udało mi się znaleźć wersję portable 7.41.66.101. Ale przed uruchomieniem jej, wyczyściłem wszelkie ślady Skype programami i ręcznie. Już myślałem, że mi wsio padnie, ale nie! Zrestartowałem, resztki wywalił CCleaner i poszło. Skype przyjął i login i hasło, wszystko musiałem wprowadzać od nowa i sam się natychmiast zaktualizować, ale nie zmieniło się NIC. Pozostała stara grafika i działa jak 7ka :slight_smile:

1 polubienie

Znaczy się że MS od jakiś 5 miesięcy nie dobił serwerów dla skype 7.x?