Jak wyłączyć IE

Witam.

Jak mogę wyłączyć bądź odistalować przeglądarkę Internet Explorer. Bo chodzi o to że używam fajnego programu do wyszukiwania informacji na moim dysku - Google Desktop no ale ten program zawsze mi się otwiera w tej oto przeglądarce a jej nie lubię - mam Firefox.

r_jaro , Możesz go dezaktywować w Dodaj/Usuń Składniki systemu Windows.

@jaconon

ja tak robiłem i to nic nie daje, dalej mi IE działa, zna ktoś jak sie go pozbyć [i outlooka] na amen, bo to dziurawe aplikacje ;/

Mozesz go usunąc programem np RegCleaner wchodzisz w zakłdake programy i on ci usuwa. Albo mozesz tez dodaj usun programy usunąc IE tylko jak uzywasz GG to cos czytałem w necie ze gg ci nie bedzie działac i bedziesz musiał przejsc na jakiś alternatywny komunikator.

W ten sposób usuwamy tylko ikonki IE z pulpitu i menu start. Całkowite wywalenie IE jest nieco trudniejsze i wymaga zewnętrznych aplikacji, a po takim zabiegu system może stracić stabilność i część programów przestanie działać (np. wspomniane wyżej GG)

Nie da się raczej tego ustrojstwa usunąć.

A tak BTW to IE jest potrzebne bo z wieloma progsami współdziała i tyle.

To czy da się to jakoś zablokować? Albo co tu zrobić żeby wyszukiwarka google desktop otwierała się w Firefoxie?

A sprawa dotyczy visty.