Jak wyłączyć menu wyboru OS?

(tacyer) #1

Witam.

Miałem zainstalowaną testową wersję Win 7 na komputerze, na partycji kórą utworzyłem z poziomu windowsa programem partition magic. Znudził mi sie to sformatowałem tą partycje, ale w biosie nadal mam wybór pomiedzy Win 7, a XP HE, nawet jeśli wyłączyłem tą opcje w windowsie, a dokładniej mój komputer :arrow: właściwości :arrow: zaawansowane :arrow: uruchamianie i odzyskiwanie. Jak sie tego menu wyboru OS pozbyć?

(roobal) #2

Włóż płytę z XP, odpal i zaloguj się po załadowaniu instalatora do konsoli odzyskiwania i wpisz:

fixmbr

Restart i powinieneś mieć bootloader od XP.

Pozdrawiam!

(Danielm86) #3

roobal , a i jeszcze fixboot :slight_smile:

(pysiu) #4

albo poprostu tam mój komputer właściwości zaawansowane uruchamianie i odzyskiwanie w pozycji czas wyświetlania listy ustaw na 1secunde i ci tylko mrógnie to bez kombinowania :slight_smile:

(Cedar) #5

pysiu , Czy jesteś przekonany, że to poskutkuje na pozostałości po Vin 7/Viście? Z tego co pamiętam nie będzie tam wpisu dotyczącego tych systemów.

(pysiu) #6

Nie wiem jak to wygląda ale jak radziłem przez telefon koledze to to zadziałało mu :slight_smile:

(Leon$) #7

wchodzisz na XP edytujesz plik boot.ini usuwasz blokadę wpisaną przez 7

zapisujesz plik boot.ini

usuwasz z dysku plik 7 bootmgr i po kłopocie

żeby usunąć ten plik należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile:

(roobal) #8

A po co? Fixboot nadaje tylko flagę boot partycji, na której jest system i która ma być partycją rozruchową, tak więc fixboot jest zbędne :slight_smile:

Pozdrawiam!