Jak wyłączyć możliwość wyłączania wifi w ruterze?


(Thevizel) #1

Witam, na moim ruterze (sagemcom) jest przycisk który wyłącza wifi. Da się jakoś wyłączyć działanie tego przycisku?


(Drobok) #2

odlutuj go z pcb :wink:


(Thevizel) #3

Mam 13 lat, takie rzeczy nie są dla mnie. Poza tym brat cały czas siedzi w domu więc nie mam kiedy tego zrobić.


(bachus) #4

Superglue. 


(kuba3351) #5

Poszukaj w panelu sterowania twojego routera. Aby do niego wejść, wykonal następujące kroki na konouterze który jest połączony z routerem za pomocą kabla lub bezprzewodowo:

 

  1. Wejdź w wiersz poleceń

 

2.wpisz ipconfig /all

 

  1. To polecenie zwróci dużo informacji. Odnajdź informacje na temat karty sieciowej przez którą komputer jest połączony z routerem

 

  1. Odczytaj adres ip bramy domyślnej

 

  1. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową. Wpisz przedrostek: http:// a po nim adres ip bramy domyślnej.

 

  1. Jeśli pojawi się strona logowania do panelu routera to jesteś w domu. Jeśli nie, to po adresie ip dodaj :8080

 

  1. Do zalogowania się do panelu sterowania potrzebujesz login i hasło. Jeśli ktoś kto konfigurował router nie zmienił danych, logowania to zadziałają dane domyślne. Wyszukaj w google domyślny login i hasło dla twojego routera, podając jego model.

 

  1. Jeśli nie uda Ci się dostać do panelu sterowania z powodu nieznajomości loginu i hasła, jedyną opcją jest zresetowanie routera. Możesz to zrobić tylko wtedy gdy umiesz potem skonfigurować router do współpracy z twoim połączeniem internetowym. Inaczej zostaniesz bez internetu.

 

  1. Jeśli przeszukasz panel sterowania i nie będzie tam możliwości wyłączenia tego przycisku to jedyną opcją jest przeflashowanie routera na alternatywny firmware. Na alternatywnym firmware da się zrobić praktycznie wszystko i wyłączenie przycisku nie stanowi problemu. Jednakże, przeflashowanie routera na alternatywny soft też wymaga od Ciebie umiejętności ponownej konfiguracji routera do współpracy z twoim połączeniem internetowym. Inaczej zostaniesz bez internetu.

 

To takie ogólne wskazówki jak wygląda sytuacja.


(darek0107) #6

Wyrwij przycisk obcęgami.