Jak wyłączyć obsługę pulpitów w Ubuntu?

właśnie zainstalowałam Ubuntu 8.04 strasznie mnie wkurza coś o nazwie obsługa pulpitów, zdaje się że nie potrafię się tym posługiwać :lol: , gdzie to mogę wyłączyć? aha i jeszcze jedno Ubuntu po instalacji “waży” 14GB a vista niecałe 10GB więc czy nie jest to 4GB więcej potencjalnych rzeczy do zepsucia się? :stuck_out_tongue:

Co ty gadasz! Ubuntu da się zainstalować na dysku 2GB!

zainstalowałam sposobem “w windows” folder zajmuje 14Gb!

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale u mnie Ubuntu z dodatkowym oprogramowaniem w tej chwili zajmuje 4,3 GB bez odchudzania :wink:

Ubuntu zajmuje pewnie ok, 2gb, reszta to wolne miejsce (windows widzi jako zajęte bo nie obsługuje ext3). Tak mi się przynajmniej wydaje.

Co do pulpitów to może się jednak przyzwyczaj, to bardzo wygodna opcja jest :wink: Włącz sobie kostkę w compizie to zrozumiesz ocb :wink: trochę głupio tak wszystko na 1 pulpicie trzymać wg. mnie. W razie czego możesz ustawić na jeden pulpit i tyle…

to chyba takie przyzwyczajenie z windowsa :smiley: pulpity szybko i w nie kontrolowany sposób mi się przełączają :frowning: ale tak sobie myślę po co mi dwa pulpity? :stuck_out_tongue: a z tymi 14GB

to to miejsce na dysku jest dostępne?

Same się nie przełącząją, pewnie masz jakoś źle skróty ustawione, może przełącząją sie kółkiem na myszce? A po co? Wygodniej jest, ja za nic bym sie nie odnalazł gdybym miał wszystkie okna na jednym pulpicie…

Miejsce będzie dostępne, ale tylko dla Ubuntu, chyba że zainstalujesz jakiś program do obsługi linuksowych systemów plików na windowsie.

pewnie chodzi o to że używam touchpada bo chodzi o laptopa, może to kwestia wprawy, tylko co ja na tych pulpitach umieszczę :lol:

kAsia2 , klikasz prawym w aplet obszarów roboczych, wybierasz preferencje i zmieniasz liczbę pulpitów na 1 ;] jeżeli przeszkadza Ci widok apletu na pasku możesz go usunąć klikając w niego prawym z mychy i wybierając opcję usuń z panelu ;] jak będziesz miała ochotkę przywrócić ten aplet i możliwość posiadania kilku pulpitów, kliknij wtedy w panel prawym z mychy, wybierz dodaj do panelu i na liście wybierz przełącznik obszarów roboczych ;] co do rozmiaru to raczej wina tego że windows nie obsługuje ext3 ;] ubuntu tak jak wspomnieli przedmówcy zajmuje nieco ponad 1gb i to już z softem ;] i da się go zainstalować na 2 gb ale nie polecam ;]

no zaczynam rozumieć o co chodzi z tymi pulpitami :lol: choć na razie pewnie zostanę przy jednym, raczej nie będę miała czym zapełnić dwóch :stuck_out_tongue:

dzięki za podpowiedzi =D>

Ona instalowała przez wubi. kAsia2 , zrób jak napisał gothmori

To miejsce (14GB) jest przeznaczone na jakby ‘wirtualne partycje’ dla ubuntu. samo ubuntu wazy kolo 2GB, reszta to wolne miejsce przeznaczone na ubuntu.