Jak wylaczyc program z autostartu w dosie

Mam problem, u kolegi gdy włącza kompa przy ładowaniu systemu wyskuje błąd że w programie subiekt jest bład i na tym się kończy sie nic nie można zrobić więc jak można wyłączyć program w dosie aby nie był ładowany wraz ze systemem… Pilne

Edytuj plik autoexec.bat (chociażby Notatnikiem) i usuń niepotrzebną linijkę odnoszącą się do Subiekta.

ale ja nie mogę wejść, ponieważ system się nie ładuje i moge tylko komendy dos wpisywać

A próbowałeś wejść w trybie awaryjnym ??

mam system 98, można w nim? jeśli tak to jak?

O ile się nie mylę to po włączeniu kompa należy naciskać F8 i wtedy wyskoczą ci tryby - wybierzesz awaryjny powinien załadować się system w trybie awaryjnym

Aby wejść tryb awaryjny należy nacisnąć CTRL, ale gdy chcę chće włączyć ten tryb to wyskakuje że potrzebny jest plik VMM32.VXD.

Mam jeszcze jedno pytanie przy instalacji systemu można wybrać Naprawa systemu ale czy jak ją zrobię czy nie zostanie usunięta mi baza danych z Subiekta? Jak można to naprawić? pilne

PS. Subiekt jest na tej samej partycji.

Aby wejść tryb awaryjny należy nacisnąć CTRL, ale gdy chcę chće włączyć ten tryb to wyskakuje że potrzebny jest plik VMM32.VXD.

który przycisk to zależy od wersji BIOS-a


Co do subiekta nie wiem -> jeżeli ma on jakieś ważne wpisy w rejestrze to po przeinstalowaniu systemu może utracić dane

Wszystko zależy od tego gdzie ten program przechowyje baze danych

i w jakiej postaci ( nie wiem bo nie znam tego programu )


jezeli boisz się przeinstalowywać system to weż dysk twardy i wepnij go do innego kompa, następnie zgraj swoją bazę danych np. na CD