Jak wyłączyć skanowanie folderu Pobrane

Witam, chciałbym przyspieszyć wyświetlanie się plików w folderze Pobrane w Windowsie 7. Jak jest tam sporo plików to uruchamiane folderu trwa długo, bo chyba skanuje go antywirusem, przynajmniej tak mi się wydaje. Pytanie brzmi, co zrobić, aby folder ładował się tak szybko jak pozostałe?

PPM na folderze, właściwości, zaawansowane i odznacz/zaznacz opcję odpowiedzialną za indeksowanie. Teoretycznie włączenie indeksacji powinno pomóc ale spotkałem się z przypadkami, że działało to odwrotnie

Niczego to nie zmienia. Jak długo się ładował, tak długo się ładuje i dotyczy to jedynie tego folderu.

to może czas zrobić w tym folderze porządek ? :slight_smile:

I co mi po tym, usunę lub wyciągnę stamtąd wszystko, pościągam coś przeglądarką i znowu będzie to samo, potrzebuję konkretnej odpowiedzi, jak by wystarczyła taka głupota to bym nie robił tematu.

wyłącz anty wirusa na 5 minut i sprawdź czy nadal będzie się długo ładował

Dobra, sam doszedłem już do tego jak to wykonać. Dodałem lokalizację folderu do listy wyjątków w antywirusie, bo rzeczywiście tak jak myślałem to on za to odpowiadał, a w google chrome wystarczy mi skan pobieranych plików, bo po co mają się skanować dwa razy. Wystaczy że raz w tygodniu osobno zeskanuje ten folder. Dzięki za pomoc kolego :wink: