Jak wyłączyć uwierzytelnianie połączenia

Witam, chce wyłączyć uwierzytelnianie połączenia dial-up (połączenie związane z neostradą). Nie mogę tego znaleźć we właściowościach połączenia, może ktoś wie czy można to wyłączyć w rejestrze?

Właśnie we właściwościach połączenia/właściwości/uwierzytelnianie

nie mam tego we własciwosciach połaczenia. Normalnie jest to w połączeniu lokalnym(które tworzy automatycznie Windows), ale u mnie go brak. Mam tylko to skonfigurowane pod neostradę :frowning:

Spróbuj włączyć w usługach “konfigurację zerowej sieci bezprzewodowej”. Wtedy pojawi się we właściwościach połączenia potrzebna zakładka

nie pojawiła się :confused: konfiguracja zerowa sieci bezprzewodowej była wyłączona , dałem na automata- ale nic dodatkowego we właściwościach połączenia się nie pojawiło:/

A tak z ciekawości skąd Ci się wzięło to uwierzytelnianie skoro jak sam piszesz, we właściwościach połączenia nie ma takiej opcji…

Jesteś pewien, że to problem systemowy a nie aplikacji Neostrady?

dowiedziałem się , że właśnie ta zaznaczona opcja w połączeniu dial-up moze powodować chwilowe(tak z 3 minuty) zawieszenia menu start. W szczegółach połączenia Neostrady pisze: Uwierzytelnianie MD5 CHAP.

Wcześniej oczywiście przeinstalowałem wszystko co tylko było mozliwe, modem, sterowniki USB, tworzyłem nowe połączenia. Zainstalowałem aplikację dostępową z neostrady- działa bez zarzutu. Ale nie mam do niej przekonania.

Na pewno uwierzytelnianie MD5 nie ma żadnego wpływu na menu START :slight_smile:

hmm to nie do konca tak wyglada… loguję się do systemu, wchodzę w menu start(wszystko jest OK), kiedy chce się połączyć z neostradą, następuje zablokowanie. nie wiem czy to przypadkiem nie ma też coś wspólnego z zaporą systemową- jak już się powoli odwiesza to menu start, pojawia się na krótko dymek - właśnie związany z zaporą.

Być może problem dotyczy jakieś aktualizacji systemowej pobranej przez Ciebie ostatnim razem?

Mój sąsiad ma Neo i zwykły modem Sagema (oddał Liveboxa z powodu sporych problemów) i u niego działa bez żadnego problemu, czyli typuję, że u Ciebie problem może dotyczyć:

  1. Aplikacji Neo

  2. Łatki systemowej pobranej przez automatyczną aktualizację

Problem może także dotyczyć:

Cytat z wypowiedzi Michała Kaweckiego:

"Jeżeli przez pierwszych kilka minut po uruchomieniu systemu zaobserwowałeś

objawy 100% zajętości CPU, które ustępują po wyłączeniu usługi

Automatycznych aktualizacji, to należy zastosować następujące kroki:

  • dodać folder %windir%\softwaredistribution\ do listy wykluczeń w swoim

programie antywirusowym,

  • usunąć folder %windir%\softwaredistribution\Datastore po uprzednim

zatrzymaniu usługi Windows Update,

  • ewentualnie zastosować się do opisów w

http://support.microsoft.com/default.as … -us;914810 oraz

http://support.microsoft.com/default.as … -us;916089 ."

wyłączyłem aktualizacje automatyczne -niczego to nie zmieniło, a CPU jest stosunkowe niskie zaraz po zalogowaniu. :frowning: myślałem o przeinstalowaniu dodatku SP2, jest tylko mały problem… otóż niedawno robiłem porządki na kompie i usunąłem pozostałości poprzednich aktualizacji :frowning:

Złączono Posta : 07.01.2007 (Nie) 18:32

odpowiedzią okazała się aktualizacja : Microsoft .Net Framework 2.0 o kodzie KB917283 :slight_smile: pozdrawiam i dziękuje za pomoc :slight_smile: