Jak wyłączyć w XP podgląd plików wideo?

(Lukaskus) #1

Mam problem z plikami wideo nie da sie ich usunąć. Mam Xp Professional i w zaden sposób nie moge usunąć plików .avi, .mpeg, itp. czyli wszystkich wideo. Uzywan Cinema Player ale nie wiem czy to ma z tym jakiś związek. A jeżeli nawet w jakiś sposób uda sie plik usunąć to on po odświeżeniu pojawia się znowu. Może ktoś wie jak ten problem rozwiązać. :frowning:

(D Ark) #2

Hmmm... Sam miałem ten problem...

Spróbuj tak:

1.Otwórz folder w którym jest film.

2.Po lewej stronie masz różne pola.

3.Zwiń ostatnią listę tam gdzie są szczegóły pliku.

4.Wyłącz folde i doniego wróć i spróbuj wtedy wykasować.

Pozdrowienia.

(fiesta) #3

w XP włącza się automatycznie podgląd plików wideo. Trzeba go po prostu wyłączyć. Tylko jak to sie robi to ci teraz nie powiem bo mam na kompie win 98.

(Kozioł) #4

Mozliwe ze jakis player wykorzystuje te pliki . Ja kiedys zainstalowalem jakies badziewie na probe i niemoglem tez usuwac wszystkich plikow z formatem avi bo mialem ustawione nie wiem dlaczego zeby kojarzyl wlasnie pliki *.avi z tym playerem . Musialem sie niezle pobawic zeby to usunac wiec uwazaj na jakies badziewne playery . Ale watpie zeby to byl akurat cinema player :stuck_out_tongue:

(pysiu) #5

zapisz sobie lokalizacje i nazwe wyłącz komputer nastempnie włacz komputer z dyskietki startowej do 98 i pod dosem skasuj

Przykładowe komendy :

del c:\temp\test.doc Usunięcie pliku test.doc z katalogu temp na dysku C:.

del c:\temp*.* Usunięcie wszystkich plików z katalogu temp na dysku C:. Podkatalogi nie zostaną usunięte.

del *.* Usunięcie wszystkich plików z bieżącego katalogu. Podkatalogi nie zostaną usunięte1`

(Lukaskus) #6

Dzięki za porady ale problem nie ustąpił.Najlepiej by było wyłaczyć w windowsie podgląd plików wideo ale ja nie wiem jak sie to robi. A kasowanie dosie to troche uciążliwe. W każdym razie dzięki za porady. :lol:

(Agmitura) #7

Proponuję spróbować odinstalować Cinema Player i wtedy próbować usunąć te pliki, może to coś da.

POZDRAWIAM! !!