Jak WYmienic Procesor

Siemka własnie doszedł mi procesor" intel core 2 quad q9300 " i niewiem jak go wymienic bo nigdy tego nie robiłem . Moja Płyta główna to :GA-G41M-ES2L

i jaka paste polecacie.?

Z góry dzięki ; ))

Hmm jak tego nigdy nie robiłeś proponuje powierzyć to zadanie komuś doświadczonemu na pewno znasz taka osobę;)a paste proponuje taka: Arctic Silver Ceramique jest to bardzo dobra pasta kolego!

Demontujesz chłodzenie, wyciągasz stary procesor, czyścisz radiator, wkładasz procesor, nakładasz paste, zakładasz chłodzenie.

ZALMAN STG-2, albo Arctic Silver 5

to to ja wiem ale jakies sczegóły zdjecia albo coś…

ale chyba oddam to do serwisu ile to bedzie kosztowac.?

Pewnie w instrukcji płyty jest omówione i pokazane na zdjęciach jak wymienić procesor.

Pooglądaj sobie tutoriale np. na youtube

Nie ma sensu do serwisu z czymś takim lecieć, szkoda kasy ;p

Jak tego nigdy nie robiłeś to szkoda żebys wyłamał jakąś nuszke na gniezdzie procesora płyty głownej a taka wymiana w serwisie nie bedzie droga !

ze 30 złotych czy drożej bo sie nie orientuje…

myśłe że koło 50zł

Tak jak kolega opisał plus instrukcja z płyty głównej. Nic na siłę, spokojnie, pomału i bez nerw [-X jak każdy pierwszy raz a na pewno Ci się uda :lol:

Możesz się jeszcze dokształcić filmikami z youtube w szczególności ile i jak nałożyć pasty. Powodzenia

Wlasnie wymienilem procka wszystko poszlo dobrze ; )

Dodane 23.12.2011 (Pt) 14:49

procek dziala poprawnie ale czy temperatura jest dobra,?? temperatura-procka-t472341.html