Jak wymienić RAM w fujitsu siemens amilo M1450G?

(Marcin260) #1

Otóż jak w temacie nie mogę do niczego w nim dojść. Chciałbym dołożyć pamięci, obecnie mam 512mb i drugie tyle bym chciał dodać. Program CPU-Z pokazuje mi ze mam 4 sloty (w co mi się nie chce wierzyć) i teraz pytanie gdzie te sloty mogą się znajdować? Nigdy nie rozkręcałem laptopa a chciałbym spróbować.

Mile byłaby widziana jakaś instrukcja, schemat lub poradnik. Ja sam w google niczego nie znalazłem, może nie umiem a może to brak czasu.

Z góry dziękuje.

(system) #2

Coś słabo szukałeś.

Klik

Marcin4211 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Marcin260) #4

Tą stronkę którą podałeś to znalazłem. Liczyłem na coś więcej. Np na jakieś fotki jak to wtgląda.

(Tomj) #5

pod laptopem ,na spodzie są klapki ze śrubkami ,w tej największej jest DVD rom,w średniej dysk twardy a w małej są RAMy ,w niektórych modelach są nawet napisy na klapkach.odkręcasz śrubkę ,podnosisz klapkę i montujesz RAM zamykasz ,zakręcasz i po kłopocie,oczywiście o tym samym taktowaniu! nic trudnego -pozdrawiam

(Marcin260) #6

Dzięki za podpowiedź. Taktowanie musi być takie same a czy firma ma tutaj znaczenie? Może być jena kość innej firmy i druga innej?

I zauważyłem że na każdej pamięci są oznaczenia np PC2-4300 czy ono też musi być takie same?

(Gorgoroth) #7

Tak, to właśnie o te wszystkie symbole chodzi. Parametry każdej kostki muszą być takie same. Firmy niekoniecznie muszą się zgadzać, ale na pewno nie zaszkodziłoby to.

(Marcin260) #8

Dzięki za podpowiedź. 1 slot znajduje się pod laptopem - wystarczy odkręcić klapkę, 2 zaś jest umiejscowiony pod klawiaturą.