Jak wymusić otwierania pliku w programie z uprawnieniami administratora i bez hasła

Witajcie

 

temat długi ale spróbuję wyjaśnić jak najlepiej potrafię, otóż chcę zabezpieczyć dostęp do folderu za pomocą hasła w sposób taki, że za każdym razem przy próbie jego otwarcia będę proszony o podanie hasła do jego otwarcia. Znalazłem program “Advanced folder Encryption” i robi dokładnie to czego oczekuję, definiuję hasło do folderu, następnie folder jest ukrywany a w jego miejsce tworzony jest plik z rozszerzeniem .kfe, po jego kliknięciu wyskakuje prośba o podanie hasła do folderu, jak podam, folder się otwiera, jak go zamknę to przy ponownym otwarciu znów jestem proszony o klepnięcie hasła… Brilliant i w ogóle malina, gdyby nie jedna upierdliwa rzecz a mianowicie… powstałe pliki .kfe otwierane są właśnie za pomocą tego programu Advanced folder encryption, w rejestrze podejżałem, że konkretnie komendą:

"C:\Program Files (x86)\Advanced Folder Encryption\FolderEncrypt.exe" Decrypt "%1"

i za %1 podstawiana jest ścieżka do pliku .kfe. Problem w tym, że na co dzień z oczywistych względów nie używam konta z uprawnieniami administratora a zwykłego użytkownika a niestety program skonstruowany jest tak, że wymaga uprawnień administratora do uruchomienia, efekt jest taki, że za każdym razem, gdy chcę otworzyć tak chroniony folder muszę podawać 2 hasła, jedno administratora, żeby podnieść uprawnienia a drugie do zabezpieczonego folderu. Dlatego pytanie, do Was, jak zmodyfikować powyższe polecenie, żeby było wykonywane z uprawnieniami administratora i nie wymagało podawania hasła? Próbowałem coś modzić z komendą runas i parametrem /savecred ale o ile udało mi się odpalić główny program w ten sposób poleceniem:

 

runas /user:Marek-PC\Administrator /savecred "C:\Program Files (x86)\Advanced Folder Encryption\FolderEncrypt.exe

To już przy podaniu argumentu Decrypt “%1” na końcu polecenia to runas się wysypuje z informacją o składni. Czy możecie podpowiedzieć, gdzie robię błąd? Uprzedzając odpowiedzi - wiem o ryzyku związanym z użyciem /savecred ale nie znam lepszego rozwiązania niestety

ruans bierze Decrypt “%1”   jako przełącznik dla siebie a nie jest traktowany jako argument dla programu FolderEncrypt.exe. Pokombinuj:

 

runas /user:Marek-PC\Administrator /savecred ""C:\Program Files (x86)\Advanced Folder Encryption\FolderEncrypt.exe Decrypt “%1"”