Jak wymusić w grach daną rozdzielczość

Witam, mam dość nietypowy problem. Posiadam dość duży monitor - 22 cale. I uruchamiając czasem jakąś grę bardzo denerwuje mnie fakt, że maksymalną rozdzielczością jest np. 1280x1024. Pół biedy, gdy znajduje się jakiś plik config lub coś podobnego i mogę sam ręcznie wpisać rozdzielczość na której chce grać. Jednak bardzo duża ilość gier nie posiada takich plików. I tutaj moje pytanie czy da się jakoś wymusić większą rozdzielczość, np. gdzieś coś dopisując (na przykład w lini komend?). Proszę o pomoc.

nie da sie poniewaz gra pisana jest pod konkretnie najwyższą rozdzielczość i tyle z niej wyciągniesz, drugie to ograniczenia karty graficznej

Wszystko zależy od gry. Nie ma uniwersalnego sposobu.

Ograniczenia karty graficznej - to akurat w tym przypadku odpada. Chodzi mi o produkcję sprzed ok. 3-4 lat. Mam parę takich gier i zauważyłem, że maksymalną rozdzielczością jest właśnie 1280x1024. I właśnie dlatego miałem pytanie czy istnieje jakiś sposób żeby wymusić wyższą rozdzielczość (tak jak na przykład można wymusić grę w oknie). Jeśli ktoś zna taki sposób to proszę o pomoc, jeśli nie to closed :smiley: