Jak wyodrębnić konkretną ścieżkę językową z .wmv?

Mam pliki video .wmv z wielojęzykową ścieżką dźwiękową. Potrzebuję, dla dalszej obróbki, wyodrębnić tylko jedną (polską) ścieżkę (z zachowaniem oryginalnego obrazu). Czy istnieje jakiś program lub PROSTY sposób, aby to zrobić? Chodzi o PROSTE rozwiązanie, aby osoba niezbyt obeznana mogła to zrobić, a następnie dalej obrabiać te pliki np. w Windows Movie Maker.

Windows Media Stream Editor, AsfBin…

BTW

Możesz mi podać na PW link do takiego pliku?

Dzieki za odpowiedź!

Nie muszę na priva - to są ogólnie dostępne pliki na stronie europarlamentu: http://www.europarl.europa.eu/wps-europarl-internet/faces/vod/research-mep-result-list.jsp?Countryisocode=PL.

Pobierane pliki z wystąpieniami mają taką właśnie postać w Windows Media Player mogę sobie wybrać ścieżke językową do słuchania, ale po wrzuceniu do Windows Movie Maker słyszymy tylko domyślą wersję angielską. Cały proces obróbki (przyciananie, obrazek) ma obsługiwać zwykła sekretarka. Dlatego szukam czegoś do wyodrębnienia pojedyńczej ścieżki.

A to co zaproponowałeś nie bardzo się do tego nadaje - chyba, że czegoś nie zauważyłem…

Gdyby pobrac jako mp4 to da się to zrobic, ale cały proces rozbi sie za długi i zbyt skomplikowany…

Uh… duże pliki.

Na razie ściągnąłem fragment i… owszem jest tam wiele ścieżek audio (zdaje się że 23).

Można zapisać wideo z wybraną ścieżką audio.

Napiszę o tym później, gdy ściągnę plik do sprawdzenia.

Wspomniane programy mogą wykonać tę operację.

Problemem (dla niedoświadczonej osoby) może być jednak obsługa.

BTW

W przypadku MP4 wygląda to dosyć podobnie i nie jest bardziej skomplikowane.

Dodane 19.02.2009 (Cz) 12:39

[EDIT]

A jednak… przy wykorzystaniu Windows Media Stream Editor nie jest to takie trudne.

Ściągnij i zainstaluj Windows Media Encoder 9.

Nie zauważyłem wcześniej że jest dostępna wersja polskojęzyczna.

Po instalacji - menu Start > Programy > Windows Media > Narzędzia > Edytor strumieni Windows Media

W edytorze:

  • dodaj plik - opcja Dodaj źródło…,

  • wybierz jeden z trzech strumieni wideo - rozwiń Odbiorcy 552 Kb/s,

  • zaznacz ścieżkę wideo,

  • rozwiń strumienie audio i wybierz 31 Kb/s[Polski] (domyślam się że o ten język Ci chodzi),

  • kliknij na Dodaj, a następnie Utwórz plik… i Uruchom.

Można nawet przed kliknięciem na Uruchom, utworzyć więcej plików wyjściowych i zapisać je ‘na raz’.

Zwróć uwagę że razem z WME masz również Edytor plików Windows Media - można w nim wycinać fragmenty pliku wideo (bez konieczności rekompresji). Trzeba jednak uważać by nie nadpisać pliku źródłowego i korzystać z opcji Zapisz jako i indeksuj (zmiast Zapisz i indeksuj).

wmewmse0fx1.th.jpgwmewmse1aw2.th.jpgwmewmse2hd7.th.jpgwmewmse3ub1.th.jpg

Dzięki za pomoc! !!