Jak wypalic na płycie obraz krok po kroku

mam program nero start smart i tam jest cos takiego jak utwórz etykietę lub okładkę

załaczyłem to utworzyłem obrazek i nie wiem co dalej robic zeby wypalic to jest nagrywarka Lg w ktorej sa funkcje:

  • Super multi

  • dvd + rdl

  • light scribe

  • dvd multi recoder

pomóżcie prosze

Strasznie nakręciłeś… Co tak naprawdę chcesz zrobić, nagrać płytę z utworzonego wcześniej (lub ściągniętego z internetu) obrazu płyty, czy utworzyć i ew. potem wydrukować okładkę do płyty?

Jeśli to pierwsze to po prostu w Nero jako nagrywarkę wskaż Nero Image Recorder. Program sam zapyta o plik do nagrania (domyślnie nrg ale w typach plików można wskazać iso), potem zażąda włożenie odpowiedniej pustej płyty do napędu fizycznego i po sprawie.

A tak na marginesie taka mała (bardzo subiektywna, owszem) rada: Do pracy z Nero nie używaj Nero Smart Start. Ta aplikacyjka w założeniu miała ułatwić pracę z pakietem Nero, ale IMO (i jak widać na Twoim przykładzie - nie tylko) nie bardzo jej to wychodzi. Interfejs jest jakiś taki nieporęczny i trudno na pierwszy rzut oka zorientować się o co chodzi i co do czego służy :slight_smile:

Uruchamiaj po prostu Nero (Essentials itp) i nie będziesz miał problemów z obsługą tego programu :slight_smile:

Istnieją też specjalne płyty na których można wypalić dany obraz (okładkę, etykietkę). Są trochę droższe, ale w końcu umożliwiają wypalenie etykietki na płycie (oczywiście na stronie do tego przeznaczonej, a nie na stronie gdzie się tworzą ryski, czyli nie na stronie na której są zapisywane wszystkie dane :stuck_out_tongue:

Chyba chodzi Ci o to :http://www.cdrinfo.pl/artykuly/BenQ_1625/strona11.php