Jak wzmocnić obudowę


(Sawic) #1

witam mam obudowę cooler master 331 elit i ona ma bardzo cienkie ścianki, i chciałbym je wzmocnić żeby nie wpadały w wibracje ,jak to zrobić ??????


(Mariosti*) #2

Mata bitumiczna, można dostać na allegro, ale te ścianki nie są aż tak cienkie jak się wydaje, po zamontowaniu i porządnym dokręceniu usztywniają się i niepowinny wpadać w wibracje. Przynajmniej w moim centurionie nie wpadały (montowałem znajomemu pc'ta w takim ellite właśnie i blachy zdawały się być podobnie sztywne), a wyklejenie pod tym kątem nic nie dało bo nie było żadnych drgań do tłumienia (mata bitumiczna z grubą warstwą filcu dała taki efekt że pochłania dźwięki, tak więc nawet z relatywnie głośnym, w stosunku do reszty komputera, chłodzeniem na karcie graficznej, pc'et ciągle jest cichszy od kaskadowego filtra do akwarium który jest bardzo cichy). Z kolei wyklejenie budy codegena i modecoma dało szokujący efekt.


(Darth ReX) #3

Szokujący, tzn? Co się stało?


(Mariosti*) #4

Zrobiły się wyraźnie cichsze, słychać tylko przytłumiony szum wentylatorów, bez mat obudowy rezonowały i były dużo dużo głośniejsze. Czy będzie efekt można łatwo sprawdzić, wystarczy przycisnąć mocno ręką boczne blachy obudowy kiedy komputer chodzi, jeśli stanie się wyraźnie cichszy to maty dadzą dobry efekt akustyczny, a jeśli nie to trzeba się zainteresować cichszymi wentylatorami/rezystorami/potencjometrami/zasilaniem wentylatorów z linni +5V.