Jak wzmocnić sygnał routera

Witam mam problem z wifi 

router jest położony na samym dole domu czyli 2 piętra niżej i na kąpie u góry mam 2 kreski wifi 

niestety nie ma możliwości podpięcia pc kablem. posiadam access point d-link DWL-G700AP i 

router tp-link TL-WR1043ND i czy dało by rade jakoś wzmocnić ten sygnał np. tymi urządzeniami albo u żywać ich jako adapter wifi podłączony do mojego pc ?

dla podsumowania chce mieć lepszy sygnał na 2 piętrze kidy router jest na parteże

z użyciem tego sprzętu pozdrawiam

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-2-e-1106&buyNew=1&offerTypeBuyNow=1&order=qd&string=wzmacniacz+sygna%C5%82u+wifi

Do TP-Linka możesz wgrać alternatywen oprogramowanie typu DD-WRT lub OpenWRT wtedy jest możliwość ustawienia mocniejszego sygnału. Ale nie zawsze to pomaga. Problemem czasem jest wylany strop czy zbyt wiele prętów wstawionych w ściany. Które tłumią sygnał dość skutecznie. Poza tym ważne jest jeszcze rozstawienie anten. Zwykle te są dokólne co oznacza że w pione mają słabą nośną. Przy takim rozstawieniu router powinienz naleźć się na środkowej kondygnacji i mieć odpowiednio ustawione anteny. Poziomy sygnałów można prosto sprawdzić z laptopa programem InSIDDer. Do reapeterów sygnał też musi być o odpowiedniej mocy więc dodatkowe takie urządzenie może okazać się tylko nietrafioną inwestycją.

Aby nie bawić się w koszta możesz też :

  • ustawić na sztywno sieć WiFi na “n” (brak kompatybilności w dół)
  • Tryb Speed boost (Tryb dostępny jedynie w urządzeniu w wersji sprzętowej V2)

Kosztownie to można też spróbować wymiany anten.