Jak wzmocnić sygnał WI-FI

Witam mam taki problem i może ktoś pokieruje mnie i da wskazówki jak go rozwiązać.Otóż potrzebuję wzmocnić sygnał WI-FI ( sieci bezprzewodowej ) tylko nie za bardzo wiem jak to zrobić.Może mi ktoś z WAS dać jakieś instrukcje jak to można zrobić???Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Napisz najpierw w jakich warunkach pracuje sieć, tj odległości, widoczność anten itp, oraz z jakich urządzeń korzystasz?

Podaj proszę, więcej danych tj. jaką masz antenę i ile metrów kabla do karty sieciowej/ routera/ap.

Jaką masz kartę sieciową wifi / router / ap to w miarę pomoże nam zobrazować twój problem i wówczas zostanie postawiona odp. diagnoza. :wink:

A tak na szybko :

Jeśli posiadasz kartę sieciową wifi na pci /montowaną w kompie/ i kabel h155 do anteny masz więcej niż 15metrów – to soorki, ale będą problemy. Jeśli masz 100% widoczność twojej anteny z anteną nadawczą /ap/ admina / bez fizycznych przeszkód, typu drzewa, budynki itp/ to pozostaje jeszcze problem, w jakim kanale admin rozsyła net.

Patrząc w Twoim opisie , że pochodzisz z Sosnowca – możecie mieć “niezły bajzel” w kanałach. I z tym nic nie zrobisz. Wówczas najrozsądniej / dla admina/ jest “wykupić” jakąś inną częstotliwość niż 2,4Ghz, ale to są ogromne koszta i wymiana sprzętu przez Userów, czasem zmiana polaryzacji / u admina :wink: / pomaga. Nie wiem czemu ale większosć sieci wifi działa w polaryzacji H , i czasami w pionie / V/ jest jeszcze miejsce :wink:

Podałeś za mało danych, bo nie zawsze parabola i acces point czy router jest lekarstwem na problem ze zwiększeniem sygnału.

Podaj więcej danych.

Pozdrawiam

MarcinR

To nie dla mnie tylko kumpla nic mi właśnie nie napisał tylko na kartce tekst jak wzmocnić sygnał WI-FI ( sieci bezprzewodowej ) dowiem się więcej konkretów dzisiaj i dam znać co i jak.Wielkie dzięki za pomoc oraz informację.

polecam kartę Senao, ma bodajże 28 dB

OK dzięki już poradziłem sobie z tym problemem nieaktualne.