Jak wzmocnić sygnał WI-FI

(BLADE2042) #1

Witam mam taki problem i może ktoś pokieruje mnie i da wskazówki jak go rozwiązać.Otóż potrzebuję wzmocnić sygnał WI-FI ( sieci bezprzewodowej ) tylko nie za bardzo wiem jak to zrobić.Może mi ktoś z WAS dać jakieś instrukcje jak to można zrobić???Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

(Cosik Ktosik) #2

Napisz najpierw w jakich warunkach pracuje sieć, tj odległości, widoczność anten itp, oraz z jakich urządzeń korzystasz?

(Boss15) #3

Podaj proszę, więcej danych tj. jaką masz antenę i ile metrów kabla do karty sieciowej/ routera/ap.

Jaką masz kartę sieciową wifi / router / ap to w miarę pomoże nam zobrazować twój problem i wówczas zostanie postawiona odp. diagnoza. :wink:

A tak na szybko :

Jeśli posiadasz kartę sieciową wifi na pci /montowaną w kompie/ i kabel h155 do anteny masz więcej niż 15metrów -- to soorki, ale będą problemy. Jeśli masz 100% widoczność twojej anteny z anteną nadawczą /ap/ admina / bez fizycznych przeszkód, typu drzewa, budynki itp/ to pozostaje jeszcze problem, w jakim kanale admin rozsyła net.

Patrząc w Twoim opisie , że pochodzisz z Sosnowca -- możecie mieć "niezły bajzel" w kanałach. I z tym nic nie zrobisz. Wówczas najrozsądniej / dla admina/ jest "wykupić" jakąś inną częstotliwość niż 2,4Ghz, ale to są ogromne koszta i wymiana sprzętu przez Userów, czasem zmiana polaryzacji / u admina :wink: / pomaga. Nie wiem czemu ale większosć sieci wifi działa w polaryzacji H , i czasami w pionie / V/ jest jeszcze miejsce :wink:

Podałeś za mało danych, bo nie zawsze parabola i acces point czy router jest lekarstwem na problem ze zwiększeniem sygnału.

Podaj więcej danych.

Pozdrawiam

MarcinR

(BLADE2042) #4

To nie dla mnie tylko kumpla nic mi właśnie nie napisał tylko na kartce tekst jak wzmocnić sygnał WI-FI ( sieci bezprzewodowej ) dowiem się więcej konkretów dzisiaj i dam znać co i jak.Wielkie dzięki za pomoc oraz informację.

(Ferdek31) #5

polecam kartę Senao, ma bodajże 28 dB

(BLADE2042) #6

OK dzięki już poradziłem sobie z tym problemem nieaktualne.