Jak wzmocnić sygnał WiFi?

Tu Ci przyznam rację bo lepiej uciekać jak najdalej od fabrycznie ustawionych kanałach 6 i 11, ale gdybyś mieszkał w bloku na osiedlu to byś tak nie wybrzydzał :lol:

U mnie na małym osiedlu nie znajdziesz wolnego kanału, a co dopiero o pięciu kanałów różnicy :lol:

"U mnie na małym osiedlu nie znajdziesz wolnego kanału, a co dopiero o pięciu kanałów różnicy "

Nie mogę znaleźć w moich książkach info o tym ale częściowo nakładający się kanał może pogorszyć bardziej jakość linku niż dokładnie ten sam - tak mi się kojarzy.

W takich przypadkach należy patrzeć jak wygląda moc odbieranego sygnału w konkretnych zakresach częstotliwości i na tej podstawie dokonywać wyboru.

pozdrawiam

EDIT: Znalazłem :slight_smile:

“(…) Gdy dwie sieci działają na tym samym kanale, każda ma dostępną połowę przepływności. Najbardziej niekorzystny przypadek występuje gdy sieci działają na sąsiednich kanałach, gdyż oddziałują wówczas na siebie jak szum o dużej wartości i efektywnie mogą wykorzystać tylko ok. 20% możliwej przepływności. Już odstęp 4 kanałów daje dla każdej z sieci około 70% przepływności teoretycznej. W praktyce widać, że nawet teoretycznie niezależne kanały mają pewien wpływ na siebie.”