Jak wzmocnić sygnał wifi


(Kotyluch) #1

Cześć. Mieszkanie jest koło urzędu, z którego idzie darmowy internet. Chodzi o to, że raz go łapie, raz nie, albo sygnał jest bardzo słaby. Trzeba by podejść bliżej, żeby odbierać internet. I tu pytanie. Można coś dokupić, żeby odbiór tego internetu był lepszy? Myślałem że może coś takiego: Antena za okno, kabel z anteny szedł by do domu, do jakiegoś wzmacniacza sygnału, routera. Z routera internet rozdzielał by się po wszystkich pokojach, żeby sygnał był dobry. Przepraszam że tak chaotycznie napisane, ale chyba każdy się połapie co i jak.

Ok, poprawiłem. Teraz chyba będzie dobrze.


(Dimatheus) #2

michal123456789 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kotyluch) #3

Poprawione, przepraszam za to, i proszę o pomoc. Potrzebuje wiedzieć to najlepiej na dzisiaj.


(rgabrysiak) #4

Przeniesione z działu Hardware, Sterowniki.


(stream) #5

Będzie potrzebny zestaw w stylu bezprzewodowej karty sieciowej USB (np. TP-Link TL-WN442G) z wyjściem RP-SMA. I antena panelowa skierowana w stronę źródła sygnału (np. tutaj coś możesz wypatrzeć).

Sprawa się komplikuje jeśli chcesz rozdzielać ten internet jeszcze routerem.

Pozdrawiam!


(Kotyluch) #6

Ok, dzięki za odpowiedź. I teraz kilka pytań:

  1. Anteny jakich firm polecasz? i jakie parametry musi mieć?

  2. Każda antena będzie jakoś odbierać, czy tylko o jakiś konkretnych parametrach (dbi, ghz)

  3. Opłaca się kupować zestawy nijakich firm, np. to: http://allegro.pl/profesjonalny-panel-1 … 02222.html ?

  4. Dobrze by było ten internet rozdzielić po mieszkaniu routerem. Czy takie coś by pasowało: http://allegro.pl/access-point-300n-2x- … 37633.html ? Jeśli tak to jak by to działało? Z tyłu od lewej guzik on/off, zasilanie(chyba?), wejście na rj45, wps, reset. Ale nie widzę wejścia na antene, a w tytule aukcji dopisali “RP-SMA”

//edit. mówiąc o kartach sieciowych, miałeś na myśli mniej więcej coś takiego http://allegro.pl/mocna-karta-usb-tp-li … 41130.html ? Odpinam tą podstawową antenkę, i podłączam swoją?


(Dimatheus) #7

Hej,

Wtedy trzeba będzie zastosować Access Point z funkcją WISP najlepiej taki, który będzie miał możliwość podłączenia zewnętrznej anteny.

Tutaj reguły nie ma. :slight_smile: Jeśli zaś chodzi o parametry, to jak najwyższy zysk energetyczny wyrażony w dBi oraz charakterystyka - w tym przypadku kierunkowa.

Jakoś to każda - nawet niewielka. Ale może pojawiać się niestabilność - bardzo dużo zależy od konkretnych warunków.

Ciężko stwierdzić. Pytanie czy faktycznie chcesz rozdzielić sygnał - jeśli tak, to takie rozwiązanie będzie nieprzydatne.

Nie, takie urządzenie nie będzie pasowało - musi to być urządzenie z klientem WISP - na przykład taki TP-Link TL-WR843ND. Ma odkręcane antenki, więc można dorzucić do niego inną antenę. :slight_smile:

Też można…

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kotyluch) #8

Oo, dzięki, teraz mam w głowie o wiele jaśniej :slight_smile: Jeszcze ostatnie pytanie: Ten router co podesłałeś, normalnie odkręcam od niego antenkę, i podłączam tym kablem RP-SMA swoją, tak? I to wszystko, nic więcej dokupywać nie muszę?

A, i jeszcze jedno: są tam dwie antenki, mają być podłączone razem jedna ta podstawowa, i jedna moja, czy tylko jedna moja, drugą też odkręcić?


(Dimatheus) #9

Hej,

Generalnie na samym początku sprawdziłbym, jak tak naprawdę jest poziom sygnału w miejscu w którym chcesz odbierać sygnał. Można to zrobić przy pomocy laptopa i programu inSSIDer. Uruchom i zrób screeey tego, jak wyglądają poziomy sygnału. Może wystarczy router ze standardowymi antenkami, albo dodatkowymi antenkami o większym zysku dBi.

Niestety to nie jest tak, że jedna z anten służy do odbierania danych od operatora, a druga do rozgłaszania sieci WiFi w domu. Transfer jest dokonywany przez obie anteny. Jeśli więc będzie to antena kierunkowa to w domu może być problem z uzyskaniem połączenia po WiFi - oczywiście zostaje możliwość połączenia kablowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Lukasz13131) #10

To też zależy od funkcji routera. Bodajże do standardu N są potrzebne 2 anteny, ale do G wystarczy jedna. Istnieje specyficzna funkcja pod nazwą WDS, ale do niej prawdopodobnie będzie trzeba ustawiać Most między routerami, a to już może być problem z konfiguracją po stronie hosta-urzędu, jeśli byłaby potrzebna.

Co do karty TP link 722n musiałbyś mieć ciągle komputer włączony, a z komputera wysyłać na jakieś AP czy router przez ethernet (ethwan) aby to było po domu rozgłoszone. Kart bezprzewodowych nie da się podłączyć bezpośrednio do portu USB routera bo to po prostu nie zadziała…

Co do ethwan, AP lub router musiałby obsługiwać protokół IPoE (w kablówkach przeważnie, więc z tym problemu by nie było).


(roobal) #11

WDS jest mniej wydajny, niż dwa radia/AP, więc w tym rozwiązaniu może tym bardziej się nie sprawdzić.


(Lukasz13131) #12

Ale on nie będzie ciągnął nie wiadomo ile Mb/s tylko jakieś mniejsze wartości. A pingi się zwiększają w okolicach 1ms.


(Dimatheus) #13

Hej,

Nie do końca rozumiem.

Raz, że mniej wydajny, dwa - że bardzo często pojawiają się problemy z konfiguracją, szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z urządzeniami różnych producentów.

:arrow: Próbowałeś sprawdzić parametry sygnału inSSIDerem?

Pozdrawiam,

Dimatheus