Jak zabezpieczyć komputer przed zagrożeniami?

Witam.

Mam kolejne pytanie które jest związane z bezpieczeństwem komputera, a mianowicie jakiego najlepiej używać oprogramowania do ochrony komputera??

Częste wchodzenie i przeglądanie stron internetowych wywołuje rozwalenie systemu.

Używam NOD-a 32 Anty 4 bo jestem na XP.

Teraz antywirus to nie wszystko. Pamiętaj żeby aktualizować wszystkie aplikacje i system. Nawet internet explorer którego zapewnie nie używasz. Jest integralną częścią systemu i musi być aktualizowany. Bo teraz to właśnie przez dzióry w nieaktualnych aplikacjach wchodzą wirusy :wink:

Mam Windows 7, system aktualizuje automatycznie, do Windows Update dodany mam pakiet Office oraz wszystkie produkty od Microsoft z których korzystam.

Mój program antywirusowy to Avast, aktualizacje ustawione na automatyczne. Wszystkie programy aktualizuje. Co jakiś czas sprawdzam komputer Avastem, no i autoatycznie komputer sprawdzany jest za pomocą Windows Defender.

Albo zainstaluj Ubuntu :stuck_out_tongue:

Avast nie jest dobrym antywirusem,on więcej przepuszcza niż wykrywa

P O W A Ż N I E ? ? ?

■■■■■■■ - powinni o tym ostrzegać kiedy podpisuje się umowę z operatorem o podłączenie łącza …

Poważnie zaś : nie istnieje coś takiego jak “najlepsze oprogramowanie do ochrony komputera”. Kiedy człowiek to zrozumie, i będzie miał na uwadze - to prawie połowa sukcesu.