Jak zabezpieczyć płytę DVD przed kopiowaniem

Witam. Mam pytanie takie jak w temacie, chciałbym sie dowiedzieć czy idzie i jak? Proszę o pomoc.

jakby ktoś wiedział jak to zrobić to by nie było piractwa komputerowego :stuck_out_tongue: :smiley:

W najdroższej wersji Nero 8.0 jest (chyba) technologia zabezpieczania SecurDisc. jednak oprócz programu musisz mieć nagrywarkę zgodną z SecurDisc. Więcej nie będę pisał, bo sam nie za dużo wiem na ten temat.

Czytałem gdzies o tym ale do tego jest rowniez potrzebna nagrywarka wyposażona w ten system. Jak sie nie myle. A jakis program do tego istnieje?

Nie sądzę żeby były jakieś super programy do zabezpieczenia.

Ale może zaciekawi Cię zabezpieczenie hasłem zawartości płyty przed odczytaniem? Gdzieś czytałem że takie programy są, ale równie dobrze pakujesz pliki do winrara z hasłem i wypalasz :slight_smile:

Po co ktoś miałby kopiować płytę, skoro i tak jej nie może odczytać :slight_smile:

A nawet jeśli skopiuje to mu się nie przyda.

Pozdrawiam,

Wolałbym chociaz najprostrzy programik po ktorym poczatkujacy miałby problem zeby ja przegrac.

To nie chodzi o to, jeśli producenci dajmy na to jakiejś gry chcieliby zabezpieczyć swoją płytę przed jej kopiowaniem, odebrali by tym samym kupującemu prawo do X legalnych kopii na użytek własny (np. na wypadek uszkodzenia oryginalnego dysku).

W rzeczywistości jest odwrotnie. Producenci mają w nosie prawo użytkowników do wykonania kopii płyty i robią wszystko, aby im to uniemożliwić! Włącznie z zakusami na delegalizację niektórych programów służących do kopiowania zabezpieczonych płyt.