Jak zabezpieczyć Viste?

mam bardzo ważne dla mnie pytanie i prosił bym o konkretne odpowiedzi w jaki sposób mogę zabezpieczyć moją Viste Business ( jakimi programami )

mianowicie chodzi mi o jakiegoś dobrego firewalla który skutecznie zamykał by mi porty w obie strony. Chodzi mi o to między innymi dlatego że przydało by się na stałe zablokować porty gry takiej jak “TIBIA” ale to nie najważniejsze poprostu chciałbym jak najlepiej zabezpieczyć kompa, a przy okazji oderwać młodszego brata od tej durnej gierki. Szukałem już kiedyś takiego programu ale niestety żaden nie okazał się na tyle skuteczny na ile chciałem. Wie ktoś może skąd moge pobrać taki program ??

Kup sobie oryginalną Vistę :wink: :x Zablokuj na firewallu adres serwera, ewentualnie pobierz to. Pomyśl także o podstawie, czyli właściowsci TCP/IP, Zaawasowane, Opcje, Filtracja - Właściwości, pole TCP pozwalaj tylko… i wpisz dozwolone porty.

Dobrym sposobem na zniechecenie do grania w tibie jest zainstalowanie keyloghgera i hakowanie brata co chwile :smiley: Chociaż moze sie to troche odbić na jego psychice i może pobić matke krzesłem…

A nie prościej jest zakazać dzieciakowi siedzenia przed komputerem tyle czasu? Za chwilę będzie miał sieczkę i ciągle po głowie będzie mu chodzić gra…

on jest głupi ;/ i dla niego nie ma świata poza tą durną gierką

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=16

daghda niestety Ten program nie działa :frowning: wpisałem tam gdzie trzeba port który chce zablokować i lipa dalej Tibia działa

hmmmmmmmmmm… cóż, jak nie tak to siłą - co na to rodzice? Naturalna blokada rodzicielska?

hehe to i tak nic nie da bo jak ich nie ma w domu to i tak gnojek siedzi . a Tak poza tym nowy10 to w wersji business nie ma tej opcji z kontrola rodzicielska jest tylko w home home premium i ultimate :slight_smile:

To hasełko na BIOSik i po sprawie. Odpytaj Google o zablokowanie tej idiotycznej gry.