Jak zablokoawć dostęp do folderów urzytkownikom

Witam!

Chciałbym się Was poradzić zapytać jak mogę zablokować dostęp do folderów dla pozostałych użytkowników tak aby mieli oni ograniczone możliwości korzystania z folderów na dyskach. Np. Chcę zablokować folder z dysku C pt. Programy jak to wykonać? Tak aby pozostali użytkownicy nie mogli z niego korzystać ani z programów na nim zainstalowanych. Czy istnieje możliwość zablokowania możliwości drukowania żeby inni użytkownicy komputera nie mieli możliwości drukowania.

Boże po jakiemu ty to napisałeś ?? :smiley:

Jeszcze raz i powoli,chcesz do tego użyć jakiegoś programu??? :shock:

Chciałbym zablokować dostęp do drukarki dla innych użytkowników mojego komputera. Jestem użytkownikiem X a chciałbym ażeby pozostali tzn. ABC…YZ ni mogli używać drukarki.

Nie piszesz jaki masz system. Jesli Viste to kliknij PPM na swojej drukarce, jest tam taka zakladka Zabezpieczenia- czy jakos tak. Pomysl nad tym co tam widac i ustaw prawa dla innych userow tak jak ci pototrzeba. To samo zrobisz z folderami, tylko najpierw w opcjach folderow wylacz praste udostepnianie plikow. W XP z drukarka chyba nie ma tak latwo no ale do folderow ograniczysz dostep w ten sam sposob.

Posiadam Windowsa XP Prof.