Jak zablokować aktualizacje softu dla telewizora?

Mam z sieciowany TV Samsung przez Liveboxa.

Okazało się że problemem jest wymuszana aktualizacja softu przez producenta na użytkowniku który ma podłączony TV pod internet.

W Liveboxie zablokowałem na stałe dostęp mojego TV do internetu.

Czy to wystarczy aby zablokować nękanie mnie ciągłymi komunikatami że chce się soft zaktualizować?

Oczywiście mógłbym ordynarnie wyjąć z tyłu kabel LAN i tyle ale szkoda mi funkcji ALLSHARE czyli udostępniania plików medialnych z komputera na TV.

Dlaczego po prostu nie przeprowadzisz aktualizacji ?

Witam. Mam również TV Samsung podłączony pod LAN i zgłosił chęć aktualizacji, trwała może 20sek. nie rozumiem w czym problem :lol:

Bo nie widzę potrzeby skoro TV działa znakomicie i nie mam żadnych uwag do obecnego oprogramowania. To primo.

Secundo, to chyba ja powinienem decydować czy chce czy nie chcę zmiany oprogramowania tak jak np. jest w kompie gdzie można blokować aktualizacje.

Tertio, naczytałem się na różnych forach telewizyjnych że często, gęsto po aktualizacji jest gorzej niż lepiej.

To wymień punkt po punkcie co dała aktualizacja i co zmieniło się na lepsze w Twoim telewizorze?

Ja bym chciał na stronie producenta przeczytać co mi daje ta aktualizacja a jakoś nie znalazłem tej informacji.

A wracając do meritum sprawy dlaczego nikt mi nie odpowie czy mój sposób blokowania jest prawidłowy?