Jak zablokować dostęp do dysku?

Mam XP Home Edition. Jak można zablokować dostęp do dysku systemowego? Chodzi o to aby użytkownik jednego z kont nie mógł wchodzić na dysk i stamtąd uruchamiać programów. A dokładniej: użytkownikiem tym jest dziecko. Dobrze żeby miało dostęp do swoich gier i niczego więcej.

Poczytaj o administratorze,dziecku zrób konto guest,i w Windowsie jako administrator możesz nadać odpowiednie prawa temu kontu,oczywiście tylko ty znasz hasło do konta admina,nie może być domyślnie

Lektura spod tej linki wszystko ci wyjaśni http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … dzicielska

Lektura mi wyjaśniła dużo czyli tyle że nie znalazłam jednak programu dla siebie. :frowning: :frowning:

Obiecująco wygląda program Parents Friend 5.88. Ale niestety jest dość rozbudowany i do tego po niemiecku. I to mnie rozłożyło.

Nie słyszał ktoś o jakiejś instrukcji, tutorialu czy chociaż szybkim przewodniku do niego?

Nadal najbardziej usatysfakcjonowała by mnie możliwość zamknięcia dostępu do dysku systemowego dla jednego z kont.