Jak zablokować komuś połączenie z moim internetem

Szukam programu dzięki któremu mogę komuś zablokować dostęp do internetu np. siostrze

 

lukaslukio2001 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

 

Dodatkowo na forum piszemy poprawnie i używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swój post dodając polskie znaki, wielkie litery na początku zdań i znaki interpunkcyjne. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

nie mam uprawnień :confused:

 

Jak nie masz uprawnień, skoro 8 minut temu edytowałeś posta i widać to w stosownej adnotacji?

niem mam uprawnień do tego linka którego mi wysłałeś 

 

Program - np. “Jaka to melodia”. Siostra zaczyna oglądać telewizję, wciąga się i nie korzysta z “wi fi”. 
PS rozwiń temat co chcesz osiągnąć, jakie masz urządzenie dostępowe w domu, jakie komputery są w domu (system operacyjny…).

Mam windows 8.1 nie chce żeby siostra z telefonu lub tableta ( androidy )używała lub używała mniej internetu coś jeszcze chcesz wiedzieć ?

 

Jakie masz urządzenie w domu (router)? Ograniczenie pasma na użytkownika nie jest wcale takie proste. Na komputerze można zainstalować odpowiedni program, ale na telefonach/tabletach może być problem i trzeba by to zrobić od strony routera (wifi)?

tak mam ruter 

 

Domyślam się, że masz. Jaki router (model)?

To jeszcze została Ci zmiana tytułu tak, by mówiła konkretnie o problemie. Obecny nie mówi zupełnie nic.

czy to ważne jaki model routeru ?

 

 

a tak z ciekawości ? “Internet” na kogo zarejestrowany ?

na Mame albo Ojca nw dokładnie

 

no to tak “w zasadzie " to wpierw się zapytaj “właściciela - płatnika” tego internetu — czy im ten " pomysł” się podoba  ? może się okazać że Oni mają odmienne zdanie na ten temat

…może porozmawiaj z siostrą bo coś czuje, że chciałbyś rozdawać karty i kombinować jak Korea Północna.

A co ta siostra Ci robi jak korzysta z Internetu nie siedząc przy “Twoim komputerze” ? :slight_smile: Może na przyszłość należy pomyśleć o szybszym łączu jeśli jest taka możliwość… np. światłowód od razu…