Jak zablokować pamięć wirtualną?

Ustawiłem w systemie by nie przydzielał pamięci wirtualnej, lecz przy starcie systemu on przydziela ok 700 mb i nie wiem co zrobić z tym fantem… ;/

Jeśli tak ustawiłeś to chyba nie plik pagefile.sys - sprawdź?.

pagefile.sys szukałem przez google desktop i nie mam takiego pliku,

ja ustawiłem na 0 MB w Mój komputer -> Właściwości ->Zaawansowane ->Ustawienia [ten 1 przycisk z 3] ->Zaawansowane.

tu grzebałem, bo czytałem że jak sie ma +512MB ram to można to wyłączyć wpisując 0MB, lub nie przydzielając…

Mało, można ewentualnie wyłączyć jak masz zainstalowane 1.5 GB pamięci stałej - czyli w/g mnie ustaw sobie stały plik wymiany,min/max np na 800 MB i zobacz.

Zostaje metoda prób i błędów - było tego dużo na Forum poczytaj.

Dzięki JNJN pogrzebałem troche, i ustawiłem 200 - 950

przy ramie 768MB jest to średni efekt, ale na dzisiejszy dzień nie mam jak grzebać więcej.

Chłopaki nie będę zaczynał nowego tematu, bo pewnie gdzieś to i tak zostało już poruszone, ale mam taki oto problemik:

Dysk C (z systemem Win) mam pojemność 8,77GB.

Wolego miejsca mam już tylko ok 500MB i nie wiem co mam zrobić, żeby mieć więcej a to dlatego, że już wszystko co zbędne odinstalowałem, w pamięci wirtualnej pogrzebałem “pakując” ją na dysk D, żeby odciążyć wspomniany C.

Nigdy nie miałem problemów z ilością wolnego miejsca na C. Mam tam tylko system oraz wszystkie (niezbędne tylko) programy.

Nawet systemowe oczyszczanie dysku nie wiele pomogło, program taki jak “Odkurzacz” też nie wiele zdziałał…

Zauważyłem, że jak grzebałem przy pamięci wirtualnej, to ilość wolnego miejsca na C potrafiła być różna, czyt. zależna od ustawień pliku wymiany…

Jak najlepiej ustawić to wszystko?

Jak odzyskać trochę miejsca na C bez reinstalacji systemu?

Wspomnę jeszcze, że procka mam Durona 1,4, RAM256.

Z góry dziękuję.

piter

W ten sposób przybędzie trochę miejsca

Usuwanie punktów przywracania

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania z wyjątkiem najnowszych, wykonaj następujące kroki:

1.	Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Mój komputer.

2.	Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, na którym chcesz zwolnić miejsce, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

3.	Kliknij kartę Ogólne, a następnie kliknij przycisk Oczyszczanie dysku.

4.	Kliknij kartę Więcej opcji, a następnie w obszarze Przywracanie systemu kliknij przycisk Oczyść.

5.	Kliknij przycisk Tak, aby usunąć wszystkie (z wyjątkiem najnowszych) punkty przywracania.

6.	Kliknij przycisk OK, kliknij przycisk Tak, aby kontynuować operację, a następnie kliknij przycisk OK.

Polecam jeszcze ten temat;

Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 12:34

Trochę mało dlatego pamięć skacze

Bardzo dziękuję za rady, komp trochę przyspieszył, ale z ilością wolnego miejsca na C wcale nie jest lepiej. Po zabiegach odzyskałem może coś koło 300MB max.

Na przykład tego nie mogę zrobić, ponieważ nie mam takich folderów w tym katalogu:

cytat:

“W katalogu C:\WINDOWS usuń wszystkie foldery o nazwach zaczynających się znakiem dolara $, np. $NtUninstallKB905915$”.

Nie mogę znaleźć też tego katalogu -> ‘dllcache’.

Wyczyszczenie katalogu dllcache:

cytat:

“Przechodzisz do C:\Windows\system32\dllcache i usuwasz zawartość katalogu dllcache”.

Nie chce mi się także wierzyć, że system Windows zajmuje aż tyle miejsca (wraz z zainstalowanymi programami), skoro kiedyś zajmował ok 3GB a teraz ponad 8 :o

Nie używam eMula itp, nie ściągam filmów, żeby mogły się pakować jakieś pliki z tego typu operacji…

Nie wiem o co biega :frowning:

P.S.

Jak optymalnie ustawić pamięć wirtualną przy parametrach mojego sprzętu?

Duron 1,4; 256RAM, dysk C 8,77GB; D 12,8GB; E 16,5GB.

W tej chwili pamięć wirtualna korzysta z dysku D.

Dzięki.

a zaznaczyles by pokazywal ukryte pliki ? narzedzia-opcje folderow-widok…

plik wymiany ustaw na sztywno - min. i max. te same wartosci, na dysku d ~700-800mb, wylacz na c

ustaw mniejszy kosz, teraz zapewne jest 20% - wlasciwosci kosza-indywidualnie dla dyskow-partycja e i 1%, na c i d ustaw 0

wylacz hibernacje i odzyskiwanie - backup na cd lub driveimage xml/linux live cd wystarcza, jesli nie bawisz sie ciagle w instalowanie nowych aplikacji

wyczysc kataligi temp - windows/temp i c:.documents&settings/uzytkownik/ustawienia lok/temp i temp internet

Tak miałem to zaznaczone, ale plików nie widać nadal.

Taka ścieżka dostępu u mnie nie istnieje :frowning:

Nie mam “ustawienia lokalne” :frowning:

What a ■■■■?

Dzięki

c:\windows\temp - nie istnieje ? powinna :slight_smile:

druga pokaze sie po zaznaczeniu ‘pokaz ukryte pliki i foldery’ - jako uzytkownik, mam na mysli nazwe aktualnego profilu/uzytkownika

c:\dok&sett\user\ust.lok\temp…

kasujesz zawartosc katalogu, nie katalog :slight_smile:

cache przegladarki - w ustawieniach zaznacz by czyscil cookies i cache przy wyjsciu

uzyj jakiegos narzedzia - ccleaner, jv16power tools, odkurzacz, itp.

moze nie jestes na prawach admina ?