Jak zaczela sie wasza przygoda z komputerami?

JA np. musialem kupic.zawsze uwazalem komputer jako zbedny mi problem wirusy problemy z programami itp. ale przyszedl czas na napisanie pracy dyplomowej i sie zaczelo. dostalem od kumpla ze sklepu komputerowego plyta gl Lucky Star Gemini 5MVP3 pentium 166 napedy fdd i CDx6 dysk 1giga :slight_smile: 16ram kupilem uzywany monitor listwe i takie pierdoly do napisania pracy starczylo. teraz caly czas cos zminiam wciagnelo mnie (jescze nic mi sie nie spalilo) jescze sie troszke pobawie zanim kupie sobie pozadny sprzet :slight_smile:

przed kupnem wlasnego kompa, bawilem sie sprzetem brata (on uzywal wtedy komputera tylko do pracy… teraz juz nie tylko :wink: )… wciagnelo mnie to, samo oprogramowanie i oczywiscie gry (doom itp.), a byl wtedy rok 1994.

pierwszy komp jakiego kupilem to 486DX4 100Mhz, graficzna cirrus logic (chyba na local bus ) z 1MB ramu, 4MB ramu, mobo shuttle, HD 850MB caviar… zaraz po kupnie kompa dokupilem do niego karte dzwiekowa sondblaster pro (chyba… albo SB16), CDrom philipsa i podwoilem ilosc ramu :slight_smile:

od tamtej pory zmienilem sporo komputerow PC. ale chyba doszedlem do momentu kiedy przez jeszcze dlugi czas nie bede wymianial obecnego sprzetu… kilka miesiecy temu wymienialem karte graficzna (dzieki niej moge sprawniej pogiercowac w COD MP… w sumie najbardziej wymagajaca gra na moim kompie)… procesor i ilosc ramu (kupowane sporo ponad rok temu) wystarczaja do tego co robie na komputerze (przewaznie inet, obrobka fotek z cyfrowki, DVD, cos napisac… nawet wieksze prace).

Dobrej jakosci dzwiekowka (podlaczone do zewnetrznego wzmacniacza) pozwala na sluchanie muzy dobrej jakosci (nie mp3).

moja od C64 :slight_smile: pamietne kaseciaki r00X :smiley: :twisted:

Mój pierwszy “komputer”:

Commodore 64 ze stacja dyskietek (nigdy nie używałem magnetofonu) i z zielonym monitorem :slight_smile:

Tata przywióżł mi z Niemiec w 2001 roku PC Pentuim mmx podkrecony do 200 mhz, 64 RAM i karta grafy 2 mg (?? hehe ??) W 2003 roku kupili mi tego kompa ktorego mam aktualnie. jak na dzisiaj to juz troche dziadostwo ale… 2000 mhz, Ge Force 4 mx 440, 256 Ram 333, Dziwkowa to realtec. To tyle. Przed kompem miałem Pegazusa i komodero o nazwie “Jujce”(lol)

A ja zaczynałem od tego :

AMD Duron XP 1200 MhZ|ECS K7VTA3 v2

(5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)|

128 MB DDR RAM|Seagate ST340016A (40 GB)

|NVIDIA GeForce3 Ti 200 (64 MB)|

Samsung SyncMaster753DF(X)|

Hp deskjet 845c|

Windows XP Professional+SP2|

A teraz mam:

AMD Duron XP 1200@ 1202 MhZ|ECS K7VTA3 v2

(5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)|

128 MB DDR RAM|Seagate ST340016A (40 GB)

|NVIDIA GeForce3 Ti 200 (64 MB)|

Samsung SyncMaster753DF(X)|

Hp deskjet 845c|

:D:D

Windows XP Professional+SP2|

Ja od zawsze grałem na pegazusie. Jednak pózniej zmieniłem miejsce zamieszkania i tam naparzałem na kompie Pentium 133 MHz 32Ram karta graf jakaś tam. Przed 3 laty zakupiłem sobie tego kompa co mam aktualnie. Przymieżam się do jego wymiany bo jest już troche słaby :wink: :wink:

Najpierw był Commodore 64, w 98 r. PII 300 MHz, Voodoo 2 12 MB, 64 MB Ramu, w 2001 r. zmieniłem procka na PII 350 MHz (podkręciłem do 400 MHz), dokupiłem Ramu=327 MB, zmieniłem grafe na Rive TNT 2 M64 32 MB, grudzień 2004r. P4 2,80 GHz Prescott HT, 2x256 MB Ramu TwinMos 400 MHz, Radeon 9600 XT 128 bit, 128 MB

Najpierw był Pegazus 1,75MHz potem uważałem komputer za zbędną rzecz do około 13 roku życia i jakieś 2 lata temu zakupiłem sobie komputer athlona 200+XP Geforce titanum 4200 256ram

Mnie zawsze pociągały komputery. Chodziłem po znajomych,żeby się tylko dorwać do kompa. Zaczęłem chyba ok.1994 u sąsiada,który miał komputer jedynie z dosem i grałem na nim w Wolfensteina. Zawsze marzyłem aby dokonać zakupu tego wspaniałego urządzenia więc zaczęłem zbierać,aż dozbierałem :smiley: Swój zakupiłem w roku 2000.

ja kilka lat temu dostałem kompa (1300 Mhz 128 DDRAM Graf.: G-Force 2 64 MB) i mam go do dziś. Trochę cieżko było zaczynać bo nie miałem nigdy przedtem starego używanego kompa tak jak wy na którym nauczył bym się podstaw :? Trochę było na informatyce w szkole i jakoś poszło :lol: Staram się swego kompa “usprawniać” dokupiłmen już 254 MB DDRAM, założyłem neta, dokupiłem drukarke, nagrywarke itp.

no fakt moj pierwszy komp tez to byl commodore64 z kaseciakiem :slight_smile: ale pozniej rower rybki i komp poszedl do … :slight_smile: no a teraz 450Mhz AMD k6-2 400MHZ krecony na 450 128ram i czekam na grafike rive tnt2 32mega a zbieram kase na lepszy sprzet ale na razie sie bawie tym staroc pewnie siostra odziedziczy :slight_smile:

Mój pierwszy komp to była masakra chyba 50 mhz albo trochę mniej. Miałem windowsa 3.11 (albo 3.1) włączałem go tak jak światło był taki włącznik dawno to było temu ale wolfenstein chodził :smiley: Potem przyszedł czas na Celeron 500 mhz riva tnt 2 10 gb samsung 64 mb ram(2000 r ) A po modernizajach mam to co w podpisie

Ja zawsze uwazżałem komputery za beznadziejne :smiley:

A moja tak:

-Zaczelo sie kiedy kumpel kupil sobie kompa,przedtem to komp byl mi czyms nieznanym.No to jak kumpel kupil sobie to chodzilem do niego i graliśmy w gierki i takie tam.Potem ja chcialem miec kompa i czekalem za rodzice mi kupią.W końcu kupili:

1200 Mhz 256 RAM DDR ,GeForce 2 126 MB, 40 GB

A zepsuło mi sie:

-Zasilacz spalil sie

-Karta siadła

-Jedna kostka Ram sie zepsuła

Teraz to cały czas coś ulepszam :wink:

Jak mogłeś … :wink:

Mój pierwszy komp to C64 :wink: Pózniej juz bardziej zaawansowany sprzęt czyli ten co uzywam dziś. Athlon 1800+, 256 ram,40gb hdd, geforce 2 :wink: