Jak zainstalować drugi system - przypadek szczególny

Witam.

Posiadam Windows Vista. Partycja systemowa jest zaszyfrowana TrueCryptem a chciałem postawić na drugiej partycji Win XP

Teraz jak to zrobić żeby się w kłopoty nie wpakować i dane nie zostały usunięte bo tu jest ten program w MBR od TrueCrypta i mogę partycję z Vistą uszkodzić - z pewnoscią instalator XP będzie informował że ta partycja jest uszkodzona albo są tu jakieś śmieci - a płytki recovery do partycji systemowej nie mam.

W takim układzie (Vista i dodanie XP) zamieszanie i “uszkodzenie” partycji Visty masz zapewnione tak czy owak. XP-ek zamaże bootloadera Visty i będziesz musiał go odtworzyć niezależnie od tego, czy partycja Visty jest zaszyfrowana, czy nie (zwłaszcza jeżeli Vista jest teraz na partycji aktywnej tego dysku).

Proponuję odszyfrować partycję zaszyfrowaną TrueCryptem, poczytać jak przywrócić bootloadera Visty przy pomocy płytki instalacyjnej Visty (i oczywiście dodać do menu startowego nową instalację XP, a na koniec ponownie zaszyfrować partycję Visty.

P.S. Utworzenie i sprawdzenie poprawności działania dysku ratunkowego TrueCrypta przed uruchamianiem instalacji XP też nie będzie od rzeczy :). Może się przydać -> http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=199538

Chyba to będzie najbezpieczniejszy sposób ale tak czy inaczej 3 godzinki murowane

Najlepiej zrób kopię zapasową wszystkich plików na Viście, etc. i potem jak koledzy pisali: XP zamaże bootloadera Visty - usuń tą partycje z Vistą, zainstaluj na niej XP a na drugiej Vistę.