Jak zainstalować Gadu-gadu na Red Hat 7.2!

(Mr Dcuk) #1

Mam pytanie jak zainstalowac na red hat linux 7.2 gadu-gadu bo jestem poczatkujacy i nie czaje odp

(pysiu) #2

(Kos@) #3

Linuksowym odpowiednikiem Gadu- Gadu jest Kaddu, do którego link podał Ci juz pysiu. Ewentualnie mozesz kombinowac z konsolą, czego nie polecam.

(Czarno to widzę...) #4

Sieć GG obsługuje już Kopete w KDE 3.3.

GaduGadu.exe można by zainstalować przez Wine (tylko po co,

skoro istnieją lepsze metody...).

(Mr Dcuk) #5

No spoko ale mam jeszcze pytanie do was jak kurde zainstalowac Kadu ten program bo ja nie czaje jak na linuxie sie instaluje ? mozecie mi dokladnie powiedziec co trzeba zrobic ????? :wink:

(Elwiscom) #6

zobacz sobie na stronie Kadu - tam jest wszystko ładnie opisane...www.kadu.net psapapapap

(Mr Dcuk) #7

No tak spoko ! A sluchaj wes mi wytlumacz jak ustawic polskie znaki w LInux 7.2 bo ja nie iwem al mi to bardzi potrzebne! !!

(Nlukasn) #8

W Centrum sterowania KDE :slight_smile:

(Mr Dcuk) #9

A gdzie to jest jak to wyglada bo nie czaje gdzie mam kliknac! !!

Jak do tego wejsc! !!

(Mr Dcuk) #10

Siemanko mógł bys mi napisac jak w tym kde ustawic polsie znaki bo ja nie czaje za bardzo ok kurde dopiero zaczolem i wogule to instalowanie programow i wogule jest dziwne wrecz ale jaks sobie radze :slight_smile: a jeszcze ważną zecza dal mnie jest gdzie w kde instaluje sie sterowniki do karty muzycznej graficznej drukarki i skanera odp szybko ok to wazne

(Czarno to widzę...) #11

To przesiądź się na windę...

z naciskiem na jakoś

KDE to tylko nakładka graficzna i nie instaluje się w niej sterowników...

Jeśli rh7.2 nie wykrył Ci wszystkich urządzeń, to może spróbuj nowszej

dystrybucji (rh9 lub fedora2)

Albo zadaj sobie trochę trudu i poszukaj:

http://www.redhat.com.pl

Polskie Forum Linuksowe: RH i F

(Mr Dcuk) #12

spoko ale wes powiedz gdzie ustawic w kde te polskie znaki i powiedz czego jak instaluje midnight comannder to biore instal a tam mam jakis passwords wpisac bo instalacja nie chce isc dalej a jak instaluje kadu rmp -ivh kadu-0.3.8.i586.rpm to pokazuje sie blad to cam robic odp

(Kamillozo) #13

Myśle, że to tylko literówka ale jeśli nie to nic dziwnego że wywala błąd... !!