Jak zainstalować Google Earth?

Witam

Zostałem posiadaczem Mandrivy Xtreme 3 to jest mój pierwszy Linux i mam problem z instalacją Google Earth? Wiem tylko że powinno wpisywać jakieś komendy w terminalu?

Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź

Wszystko to możesz zrobić za pomocą polecenia:

wget http://dl.google.com/earth/client/current/GoogleEarthLinux.bin && chmod a+x GoogleEarthLinux.bin && ./GoogleEarthLinux.bin && rm -rf GoogleEarthLinux.bin

Mogą Ci się wyświetlać błędy o braku ld-linux.so wtedy zainstaluj Glibc.

Stary posiadając mandrivę xtreme masz takie wsparcie ze strony mandrivy że hoho, powinieneś najpierw do nich uderzać.

Ile zapłaciłeś za mandrivę? 8)

Super dzięki pomogło:)

Zapłaciłem 139zł i jestem zadowolony.

Tylko te komendy mnie załatwiają ale mam na dzieje ze zbiegiem czasu połapie się w tym wszystkim

Pozdro

BelVeDeR, jakie komendy? :x Zapoznałeś się w ogóle z repozytoriami Mandrivy? Przecież zarówno GE jak i wszystko inne dostępne na ten system zainstalujesz kilkoma kliknięciami w menedżerze pakietów. #-o

Tak wiem wszystkie pakiety już zainstalowałem. Ale dobrym przykładem jest np. jak wyżej google earth którego nie było w żadnym pakiecie. Musiałem to zrobić za pomocą polecenia który kolega mi podał ? I dla tego posta na pisałem “Jak zainstalować Google Earth”? A z biegiem czasu będę znowu potrzebował innego programu którego nie ma w pakiecie.

No w tym przypadku akurat nie musiałeś. Nie było żadnych przeszkód, żeby to wyklikać.

wget http://dl.google.com/earth/client/current/GoogleEarthLinux.bin

odpowiada normalnemu ściągnięciu na pulpit .bin-ki ze strony GE

chmod a+x GoogleEarthLinux.bin

to prawoklik na GoogleEarthLinux.bin i nadanie temu plikowi wykonywalności - opcja dostępna w menu kontekstowym

./GoogleEarthLinux.bin

to zwyczajne dwukrotne kliknięcie na plik, które rozpocznie instalację no i

rm -rf GoogleEarthLinux.bin

po wszystkim usunięcie instalatora

To czy klikasz czy wklepujesz to kwestia tego co wolisz. Wklepywanie komend podobno lepsze, bo ćwiczy muskulaturę palców. :smiley:

Właśnie o to mi chodziło :slight_smile: Dzięki za wyjaśnienie co i jak :smiley:

A to czy klikam czy w pisuje to powiem, że wyboru to ja nie miałem, musiałem wpisywać :smiley: