Jak zainstalować kartę graficzną Geforce?

(Patrollooss) #1

Tak jak temat :shock: Mam kartę GF 6600 i chciałbym zainstalować tę kartę, aby po prostu pograć :mrgreen:

Studiowałem już wiele poradników, ale nici z tego :?

Co trzebą zainstalować żeby chodziła? Jak to potem sprawdzić czy działają te stery?

Jak ją później podkręcać?

(matiit) #2

Jakie distro ??

(Kostrzewa83) #3

pobierz sterownik i kliknij prawym wybierz wlasciwosci i zaznacz "wykonywalny"

pozniej w konsoli

init 3

lub jak nie pojdzie to wyloguj sie i w menu wybierz logowanie w konsoli, zaloguj sie, przejdz do katalogu w ktorym jest sterowniki i jako root wklep

sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-9631-pkg1.run

(Dimatheus) #4

OKI!!

Macie rację, mój błąd... :oops:

Ale...

Czy gdzieś w temacie lub poście pisze cokolwiek o Linuksie ?? :stuck_out_tongue:

Dimatheus

(matiit) #5

Dimatheus

Przeczytaj dokładnie:

dział, tytuł tematu i treść pierwszego postu potem zobacz swój post i pomyśl słowo Windows ;d

Dimatheus

Powiedz, jak toi zrobić w Linuksie?

Restarty przy instalacji sterowników dotyczą tylko użytkowników Windowsa. W Linuksie można o tym zapomnieć.

Powiedz mi, jak go uruchomić pod Linuksem i w jaki niby sposób miałby on działać?

Co do głównego tematu, to nawet na stronie Nvidii jest opis instalacji.

(Kostrzewa83) #7
sh NVIDIA-Linux....run --uninstall

(Patrollooss) #8

Jak w Ubuntu wyłączyć X-y?

(Sawyer47) #9

fester12 jeżeli instalujesz stery nv w Ubuntu to jest to banalne - instalujesz paczkę z repo i w xogr.conf zmieniasz bodajże nvidia na nv w odpowiednim miejscu. Pamiętajcie ludzie, żeby podać nazwę distro, bo to często różnie wygląda dla różnych dystrybucji.

Natomiast podłączam się do pytania jak wyłączyć X'y w Ubuntu? ;]

(matiit) #10

alt+ctrl+backspace = restart X

(Patrollooss) #11

Jakoś coś tam zainstalowałem 8)

Tylko co zrobić aby móc podręcać kartę?

Moje distro to Ubuntu 6.06

Ja to wiem, chciałem tylko zapytać autora tamtej porady, jak jego sposób miałby zadziałac na Linuksie.