Jak zainstalować knoppix'a na twardzielu?

(3dm Racek) #1

Jak w temacie :slight_smile:

(boczi) #2

Pierwszy wynik z Google: http://www.debianusers.pl/article.php?aid=45

Tutaj wyniki szukania

(Krzysieknd2) #3

wchodzisz do konsoli, potem na konto rota poleceniem su. Potem wpisujesz knoppix-installer i gitara :smiley:

Ps. Nie polecam instalowania knoppixa na dysku. Same problemy. Na dysku to zainstalowac SuSE czy Slackware :smiley:

Jeżeli kolega jest na poziomie Knoppiksa, to znaczy że jeszcze nie ma zbyt dużej wiedzy o Linuksie (ale prawdopodobnie chce to zmienić :-)). SuSE jest za bardzo "user friendly", twórcy chcą z niego na siłę zrobić coś podobnego do Windowsa. Jeżeli przyzwyczaisz się do niego, będziesz miał później problemy z innymi dystrybucjami.

Slackware z kolei jest jedną z tych trudniejszych dystrybucji, brak w nim graficznych konfiguratorów, wszystko trzeba robić poprzez edycję odpowiednich plików - miodzio :-).

Jeżeli masz trochę zacięcia, to zainstaluj sobie właśnie Slackware'a. Tylko jeżeli nie będziesz sobie mógł później z nim poradzić (co na początku jest bardzo prawdopodobne), to nie zrażaj się do całego Linuksa, tylko zainstaluj sobie coś łatwiejszego - Fedorę, Auroksa lub coś podobnego. POdobno Ubuntu/Kubuntu są dosyć ciekawe, ale nie miałem jeszcze okazji przetestować.

Ps. A jeżeli poradzisz sobie ze Slackware, to nie zmienisz go na nic innego :-). Sam wcześniej używałem kilku innych dystrybucji, aż nie trafiłem na niego.

Pozdrawiam - Areh

(Krzysieknd2) #5

A co myślisz areh o fedorze? Coraz częściej słysze o tej że właśnie dystrybucji. Jest ładny graficzne, są łatwe konfiguracje ? Może jakies linki do opisów, ew. zrzuty ekranu :slight_smile:

Pozdrawiam.

(JHS:PL) #6

Nie noe nie moge.... myslisz ze FedCore bedzie wygladał dużo inaczej, poczatkujacy użytkownicy zazwyczaj używaja beznadziejnego KDE, które jest w prawie każdej wiekszej dystrybucji.

A moja opinia o FedCore jest taka sama jak o MDK... :n00b:

(Krzysieknd2) #7

Czyli: Najgorsza z dystrybucji, same problemy ?? :slight_smile:

A Ty co byś polecał ??

Slackware który jest trudny dla początkujących ?

Czy może coś innego

(JHS:PL) #8

Kurde co wszyscy ze on trudny, wystarczy chwilke poczytac! Slackware był moja pierwsza dystrybucja, potem używałem paru innych, ale długo z nimi nie wytrzymałem no i zawsze wracałem do Slacka. :stuck_out_tongue:

(Czarno to widzę...) #9

Kolega jest już tak zaawansowany, że pojęcie systemu i jego cech charakterystycznych pomieszało mu się z menedżerem okien?

KDE to wcale nie chłam, ale jedna z najlepszych powłok graficznych, jakie powstały. Używa jej wielu zaawansowanych użytkowników.

Oczywiście warto eksperymentować z innymi menedżerami. Sam z niejednego pieca jadłem i najbardziej przypadł mu do gustu fvwm-crystal. Jednak jego funkcje są póki co tak okrojone, że nie może równać się z KDE.

No właśnie...

A co do instalowania Knoppiksa. Poszukaj w internecie hasła "poor man's install".

(JHS:PL) #10

Eee to motorniczemu sie pomyliło... może powiesz ze KDE na każdej dystrybucji wyglada diametrialnie inaczej? No i znam paru zaawansowanych użytkowników używajacych KDE, ale nie znam żadnego poczatkujacego używajacego np: Fluxboxa.

(Krzysieknd2) #11

Co mi się pomyliłio ?? To że powiedziałem że Slack jest trudny dla początkujących i tak każdy (prawie) gada ?? :slight_smile:

PS. Może by ktoś przesłał mi do domu slacka :smiley: Niemam nagrywarki a na allegro kosztuje niewiadomo ile :smiley:

Ew. Mógłym zapłacic. Szczególy na pw :smiley:

(JHS:PL) #12

W Empiku masz gazetke + 4CD ze Slackiem 10.1... jest dołaczony do niej opis instalacji.

(Krzysieknd2) #13

Mam z deczka daleko do Empiku... :wink:

(Centrumopowiastek) #14

To kup sobie linux+ w Empiku.

Poza tym, Raq pyta się jak instalować knoppiksa, a nie jakie distro ma wybrać(bo z postów wynika, że parę już miał). Odpowiedź dostał, więc EOT :wink:

(Krzysieknd2) #15

Następny o Empiku :stuck_out_tongue: :lol:

Powiedziałem przedtem, że

:slight_smile:

(JHS:PL) #16

Ja mam tylko pierwsza płyte...

(Czarno to widzę...) #17

Drożej albo taniej.

(Krzysieknd2) #18

TANIEJ - 18zł. Na allegro znalazłem: TO

Troszkę taniej 4 cd :smiley:

PS. Chyba wole kupić SuSE 9.2 Napewno jest prostrzy dla początkującego.

Jako że nie można tutaj wstawiać reklam, powiem tylko że na pewnym serwisie aukcyjnym na "L" można Slackware 10.1 kupić za 5 zł razem z instrukcjią instalacji.

(Krzysieknd2) #20

Jeśli jest to w celach edukacyjnych tak jak ja podałem to chyba można. Oczywiście bezpośredni link do linuxa :smiley: