Jak zainstalować Linuksa Suse i Mandriva?


(94 Robert 94) #1

jak przeprowadzić instalacje linuxa proszę o odpowiedz wiem ze to jest na pewno banalne ale dla kogoś kto juz to robił a ja jeszcze tego nie robiłem wiem tylko ze trzeba przy uruchamianiu kompa w wejść w biosa.


(eyeti) #2

Może napisał byś jeszcze jaką wersję Linuxa chcesz zainstalować.

Bo każdy instalator dystrybucji czymś się różni od pozostałych.


(94 Robert 94) #3

a jeszcze jedno ja je mam pobrane i mam jeden plik i nagrywam na płyte wiec nie mam zestawu czyli np płyty do botowania itp chce zainstalowac mandriva i suse jak by mi ktos to mógł wytłumaczyć wszystko co mam zrobić czytałem troche o tym w necie ale nic nie rozumiem tego.


(Asterisk) #4

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(roobal) #5

Przynajmniej jak dla mnie to nie robi różnicy jaka Dystrybucja czy wersja Linuksa, bo instalowałem wiele dystrubcji, wszystkie jak dla mnie instaluje się jednakowo i tak samo łatwo jak windowsa a instalowałem już kilka dystrybucji.

Postępuj wg instrukcji instalatora. Jeśli będziesz czytał uważnie to zainstalujesz bez problemu, jedynie partycjonowanie może być problemem, co do partycjonowania to opisałem Ci to w innym wątku, w wątku który założyłeś na podobny temat, więc się nie będę powtarzał.

Powodzenia!

Pozdrawiam!


(Julek94) #6

zobacz to http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 ... ja+systemu


(94 Robert 94) #7

już mi wiele pomogliście ale jak mam wywołać instalacje bo włożyłem płyt do napędu i włączyłem ponownie kompa uruchomił się a i mam po prostu zacząć instalować i nie powinienem mieć z tym kłopotów?


(Soren) #8

nagraj płytę obrazu iso dystrybucji, wsadź płytę do napędu i zbootuj go z tej płyty (w biosie ustaw pierwszy boot na swój napęd). Albo zobacz czy podczas odpalania biosu nie masz gdzieś u dołu informacji żeby wcisnąć np. f7, f12 itp w celu odpalenia menu w którym można wybrać z czego komputer ma zbootować. Nazywa się to boot menu.


(94 Robert 94) #9

tylko jak ja mam to zrobić jak mi to tylko mignie i nawet nie zdąrze nacisnąć klawisza da się to jakoś inaczej zbootowac? albo spowolnić odpalanie biosu ?


(matiit) #10

jako 2 ustawić hdd, zapisać, i uruchomić komputer z bootowalną płytą CD w środku.