Jak zainstalować na dysku wirtualnym Windows Server?


(Zebulak) #1

Przy pomocy diskpart utworzyłem folder VHD, chciałem zrobić wirtualny dysk i zainstalować na nim Windows Server 2008, ponieważ mój proc. nie onsługuje wirtualizacji. Mam plik iso Windows Server, czy można go z poziomu systemu zainstalować?


(awalczak) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja-Windows-7-na-wirtualnym-dysku-VHD,News,11419.html

http://wss.geekclub.pl/baza-wiedzy/artykul-instalacja-windows-server-2012-na-dysku-vhd,3072

http://www.it-professional.pl/stacje-robocze/artykul,4494,instalacja-systemow-w-plikach-vhdvhdx.html


(Zebulak) #3

Te tutoriale są bardzo dobre, ale trudne, nie wiem czy najpierw trzeba  wypalić płytę z Windows Server iso, poza tym w laptopie hp 650 ustawienie rozruchu z CD w biosie ciągle mi się nie udaje, urachamia się z dysku, niestety.Później przystąpić do instalacji w wybranym folderze, nie wiem


(rgabrysiak) #4

Cześć,

 

Jeżeli powyższe tutoriale są dla ciebie zbyt skomplikowane, to postaw system na maszynie wirtualnej. Choć moim zdaniem prowadzą one za rączkę i nie sposób się pogubić. System na dysku VHD instaluje się tak samo, jak na zwykłym dysku, z tą różnicą, że dysk VHD trzeba “zamontować” w trakcie instalacji. I tu, i tu, należy komputer wystartować z nośnika z systemem (płyta, pendrive).


(Zebulak) #5

Pisałem wyraźnie, że procek nie obsługuje wirtualizacji, że bios nie pozwala mi ustawić start z płyty CD. Nie wiem, czy mam najpierw wypalić płytę, może mi ktoś pomoże jak w biosie hp 650 insydeH20 ustawić rozruch z CD, standartowo boot firstcd save nie działa.